Kızıma Mektup

Sevgili kızım Ayşe,                                                                                                                            21.11.2021

Sana bu mektubu 9 yaşındayken yazıyorum,3 sınıfa gidiyorum ve sana çocukluğumdan bir şeyler anlatmak istiyorum.

2020 yılı Mart ayında covit 19 diye bir salgın hastalık ortaya çıktı. Bütün dünya evlere kapandı. Maske takmaya ve sosyal mesafemize dikkat etmeye özen gösteriyorduk. Okullar kapandı ve uzaktan eğitime başladık. Artık gözlerimiz tablet, telefon ve bilgisayara bakmaktan ağrıyordu. Hastalar biraz azaldığında okullar açıldı ve şu an okula gidiyorum.

Bizim okulda benim en sevdiğim ders müzik dersi. Müzik dersinde Ukulele çalmayı öğreniyoruz. Hatta büyüyünce müzisyen olmayı düşünüyorum. Okulda en sevdiğim arkadaşımın adı Mira. Çünkü çok iyi anlaşıyoruz.

Okul ve ders dışı zamanlarımda jimnastiğe gidiyorum. Jimnastik benim en sevdiğim sporlardan biri. Bütün jimnastik hareketlerini severek ve özenerek yapıyorum. Öğretmenim biraz sert bir yapıya sahip. Bazen yüksek sesle konuşabiliyor. Ona bir şey beğendirmek biraz zor.

Evde bir balığım var. Adı fışfış. Onu çok seviyorum. Ona yem veriyorum ve parmak yemece oynuyoruz. Parmağımı ısırıyormuş gibi yapıyor.

Şimdilik bahsedeceklerim bu kadar. Belki başka bir mektupta yine görüşürüz.

Seni Seviyorum

Annen,Defne Kaymaz

(Visited 152 times, 1 visits today)