KOLAY HAYAT

Son zamanlarda  telefonun olmadığı bir yerden bahsetmek neredeyse imkansız. Evet , telefon her zaman kurtarıcımız değildir. Hatta bazen onun olmadığı bir dünyayı bile düşlüyor olabilirsiniz. Ancak hayatınızı biraz olsun kolaylaştırmak istiyorsanız bahsedeceğim uygulamaları kullanmanızı öneririm.

Karşınızda WhatsApp. Sizi bilmem ama bu uygulama benim hayatımın kurtarıcısı. Size bu uygulamayı tanıtıp, artı ve eksilerinden bahsedeceğim. Whatsapp geçtiğimiz yıllarda çoğu ülkede en çok indirilen İphone ve Android uygulaması oldu.  İnternet üzerinden karşılıklı mesajlaşma ve dosya gönderebilme programı olan WhatsApp, mesajlaşacağınız kişiyle irtibata geçmenizi kolaylaştıracak ve karşınızdaki kişiye konumunuzu da internet bağlantısıyla kolayca iletebileceksiniz. Ayrıca anlık durumunuzu da resim veya video paylaşarak gösterebilirsiniz. Gelelim bu uygulamanın artılarına:

 • Uygulamaya web üzerinden de erişim sağlayabilirsiniz. Sadece mobil cihazlarda değil, bilgisayarda da bu uygulamayı kullanabilirsiniz.
 • WhatsApp’ın  kuşkusuz en çok konuşulan özelliği, kullanıcıların en son ne zaman aktif olduğunu gösteren ”son görülme” bilgisiyken, diğeri de iki tane mavi tikle gösterilen ”okundu” bilgisidir. Diğer kullanıcıların biligilerinizi görmesini istemediğiniz takdirde, bunu ayarlardan değiştirebilirsiniz.
 • Bu uygulamada mesajlarınızın tam olarak ne zaman okunduğunu öğrenebilirsiniz.

Uygulamanın eksileri:

 • Gönderdiğiniz mesajı silmek bazen oldukça zor bir hal alabiliyor.
 • İnternet bağlantısı veya Wifi erişimi olduğu halde, uygulamadan kaynaklanan bir sorun sebebiyle uygulamanın donması.

Bu sorunların halledilmesiyle uygulamayı kullanmak daha kolay olabilir. Gelelim diğer kurtarıcıya. Kurtarıcımızın adı ”Bilgi Yarışı”. Dışarı çıktığınız zaman yapacak bir şey olmadığında , bu uygulama size bir kurtarıcı görevi üstlenecektir.

Öncelikle bu oyun ücretsizdir. İlk olarak bu uygulamayla keyifli vakit geçirirken, bilgilerinizi de tazeleyebilirsiniz .Genel kültür, tarih , coğrafya, sanat ,spor, edebiyat ,müzik, magazin ,sinema ve çocuk kategorilerinde onbinlerce güncel soru çözmeniz için sizleri bekliyor. Siz de bu uygulamayı kullanarak hem bilgilerinizi tazeleyebilir, hem de keyifli vakit geçirebilirsiniz. Uygulamanın artıları:

 • Dilediğinizde, internetiniz olmadan da bu uygulamayı kullanabilirsiniz.(Ancak ödüllü yarışmaya giremezsiniz.)
 • Tek bir kategoride değil, dilediğiniz kategoride uygulamayı kullanabilirsiniz.

Uygulamanın eksileri:

 • İnternet bağlantısı olduğu halde, uygulamanın bazı zamanlar çalışmıyor olması.
 • Uygulamaya güncellemenin ve yeni soruların gelmiyor olması.
 • Bazen üst üste birkaç kez aynı sorunun soruluyor olması.
 • Yanlış yaptığınızda doğru cevabı göremiyor olmanız.

Bu uygulama , yeni güncellemeler ve birkaç küçük değişiklikle daha iyi bir uygulama olabilir. Umarım yazımı beğenmişsinizdir .Bir dahaki yazımda görüşmek üzere!

Kaynakça:

WhatsApp Özellikleri Alıntısı:mobilvadiblogspot.com

 

(Visited 89 times, 1 visits today)