Komşuma Mektup

Sevgili Komşumuz;

Merhaba ben üst komşunuz Nilda, duyduğuma göre kedim Safir’i apartmanda istemiyormuşsunuz. Bu mektubu size gönderme nedenim, hayvanların insanlara kattıkları hakkında konuşmak istemem.

Bildiğiniz gibi şu günlerde bir pandemi yaşıyoruz. Biz çocuklar okula gidemiyoruz ,evlere kapandık. Benim de bol bol araştırma yapma şansım oluyor.  İnsan ve hayvan arasındaki bağı araştıran bilim insanları, kedilerin sağlık için faydalı olduğunu keşfetmiş. Kediler insanların negatif enerjisini alıyormuş. Ayrıca kalp ve dolaşım sisteminize ve bağışıklık sistemimize yardım ediyor, alerji ve solunum rahatsızlıklarından uzak tutuyor, tansiyonunuzu düşürüyor, kolesterolü ve trigliseritleri ve  felç riskini azaltıyor, kemik ve kasları iyileştiriyor, endişe ve stresi azaltıyor,  ruh halinizi iyileştiriyor, depresyonu azaltıyormuş.

Bence en önemlisi  yalnızlığa iyi geliyormuş! Bunlar, hayvanların insanlar üzerinde yarattığı etkilerden bazıları… Umarım kedi sahibi olmamın bana ne kadar iyi geldiğini size bilimsel kanıtlarla anlatabilmişimdir.

Hatta bence şu anda  sizi kedi almaktan geri koyabilecek tek bir neden var: Kedi alerjisi.
Şu anda hayvanlara başka bir bakış açışı ile bakıyor veya bakmıyor olabilirsiniz. Bu sizinle ilgili.
Sevgi ve selamlarımla…

 

 

 

(Visited 29 times, 1 visits today)