Komşuma Mektup

Sevgili komşum,

Evde yalnız kaldığında sıkılmak istemiyorsan bir hayvan sahiplenebilirsin. O sevimli hayvan, bakışlarıyla seni keyiflendirecektir. Sıkılırsan onunla konuşur ve rahatlayabilirsin. Ona sarılabilir ve onunla oyun oynayabilirsin. Hatta onunla dizi bile izleyebilirsin. Yorulup eve geldiğinde ona arkadaşın gibi sarılıp rahatlayabilirsin. Ona gün içinde yaptıklarını anlatabilirsin. Arkadaşın seni dinler ve bakışlarıyla seni rahatlatır.

Hayvanlar daima kendilerini sevdirecek bir yol bulurlar. Onlar gereksiz yere sorun çıkarmazlar. Sizi severler ve size karşı koşulsuz sevgi gösterirler. Sizden tek istedikleri ise onlara sevgi ve şefkat göstermenizdir. Hayvanlar yapmacık davranmazlar ve size rol yapmazlar. Size karşı ne hissediyorlarsa size onu gösterirler. Hayvanlar iyi niyetlidir, saftır ve masumdurlar. Onlardan kötülük görmeyiz.

Sokaklara baktığımızda o kadar çok yardıma ihtiyacı olan hayvan görüyorum ki… Onların sevgiye ve bir yuvaya ihtiyacı var. Bence herkes bir hayvan sahiplenerek onlara yardım edebilir. Çünkü sevgi paylaştıkça çoğalır.

(Visited 27 times, 1 visits today)