Konya Bilim ve Uzay Müzesi Gezimiz

Dayım Özgür, kuzenim Ömer ile beni Konya Bilim ve Uzay Müzesine götürdü. Müzeden içeriye girdiğimizde orayı çok sevdik. Dayım önce orada çalışan görevli ile konuştu ve etkinliğin ne zaman başlayacağını öğrendi. Etkinliğin hemen başlayacağını öğrenince çok mutlu olduk. İçerisi biraz garipti ama çok güzeldi. Dev gibi bir ekran vardı. Ekranda astronot aya bayrak koyuyordu. Bir de kemiklerimizi ve damarlarımızı gösteren bir video vardı.Sonra etkinlik başladı. Kuzenim Ömer kanguru, ben aslan yaptım.

 

Etkinlik bittikten sonra yukarı çıktık. Yukarı kat da çok güzeldi.  Yine çok şaşırdım. Kuzenimle ilk önce hava basınç makinesine koştuk. Dayım daha güzel bir şey görünce bizi çağırdı. Sonra oraya gittik. Bir sürü toplar vardı. Onları birbiriyle yarıştırdık. Yarışmayı ben kazandım.Hareket eden bir robot vardı. Onunla dans ettim.

 

Akşam olduğunda dayımın arkadaşının yanına gittik. Arkadaşı, MAN Fabrikasında kamyon satış müdürüydü. Bizi kamyonlara bindirdi. Çok eğlendik. Kocaman kamyonlar, tırlar gördük.Sonra Ankara’ya doğru yola çıktık. Annem ve babamı çok özlemiştim. Eve gider gitmez banyo yaptım sonra da uyudum.

 

(Visited 513 times, 1 visits today)