Köpeğim Boncuk’un Evi Barınak Değil

Değerli Komşularımız,

Uzun zamandır bazı komşularımızın rahatsız olduğu köpeğimiz Boncuk ile ilgili sizlere bu mektubu yazmak istedim. Umarım mektubu sonuna kadar okursunuz ve Hayvanları Koruma Kanunu’na göre apartmanda evcil hayvan beslemenin bir hak olduğu konusunda benimle aynı düşünceyi paylaşırsınız. Elbette insanların ve evcil hayvanların yaşama özgürlüğü diğer canlıların haklarını engellemeden olmalıdır. Bu konuda ben ve köpeğim Boncuk elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Unutulmamalıdır ki hayvanların korunması, gözetilmesi, bakımı ve kötü davranışlardan uzak tutulması için gerekli önlemlerin alınması zorunludur.

Bazı komşularımız Boncuk ’un havlamasından rahatsız olmuşlar ve onu barınağa bırakmam konusunda apartman yönetimine görüş bildirmişler. Şu hiç  unutmamalıdır ki; bir insanın evi ile misafirhane aynı değil ise evde yaşamaya alışan bir köpeğin barınakta yaşaması da aynı değildir. Barınaklardan vazgeçmek mümkün değildir. Barınaklar, sokağa terk edilen ev köpeklerinin, muhtaç, yaşlı, sakat, kendini koruyamayacak hayvanların yaşamlarını sürdürdüğü yerlerdir. Ancak Boncuk için durum biraz farklı. Çünkü onu burada çok seven ona bakmayı kabul eden ve onun sağlığından, mutluluğundan sorumlu olan bir abisi var.

Ben köpeğim Boncuk ’un barınakta değil bizlerle birlikte bu apartmanda mutluluk içinde yaşaması için herşeyi yapmaya hazırım. Lütfen bize bu konuda destek olun.

Şimdiye kadar gerekli her türlü tedbirleri aldığımızı düşünüyorum. Bundan sonra da gerekli olur ise almaya devam edeceğiz.

Bizi anlayacağınızı düşünüyoruz,

Sevgilerimizle

BONCUK & MERİÇ ATA CEYHAN

10 Numaralı Daire

(Visited 63 times, 1 visits today)