Köpek Balığı

 

İlgili resim

Köpek balıklarının çoğu sanıldığı gibi saldırgan değildir. Bu balıklar aslında açlıktan saldırmaktadır.Köpek balıkları  yiyeceği, 250 metre öteden hissedebilirler. Kan kokusunu 3 km öteden alabilirler.

Bu balıklar 20 ile 30 yıl yaşamaktadır. Köpek balıklarının  6. hisleri vardır.Bunların bazıları çekiçbaşlı köpek balığı, testere köpek balığı, beyaz köpek balığı,balina köpekbalığı gibi. Dünyamızda 360’dan fazla türü yaşamaktadır. Ülkemizde de  27 çeşit köpek balığı yaşamaktadır. Köpek balıkları yüzgeçlerini çırpmayınca ağır bir metal gibi dibe batıyorlar.megalodon ile ilgili görsel sonucu

.Bunların içinde en ilginç olanı Megaladon köpek balığıdır. Çok eski  yıllarda yaşadığı düşünülen bu  köpek balıkları, bazı bilim adamları hala yaşadığını düşünmektedir. Megaladonlar beslenmek için büyük balinalara ihtiyacı vardır.Boyları 30 metreden fazladır ve ağırlıkları 40 ton kadardır. Dişleri oldukça büyüktür.

Denizde yüzerken hiç kimse bir köpek balığı ile karşılaşmak istemez. Aklıma gelince denize girmekten ürperiyorum. Neyseki ülkemiz sularında tehlikeli boyutlarda köpek balığı yoktur. Bundan dolayı herkes gnül rahatlığı ile yüzebilir. Açık sulardaki tehlikeyi lütfen gözardı etmeyelim.

 

 

Kaynak: 1. Onedio.com

2.  Google görseller

(Visited 386 times, 1 visits today)