KÖPEK CAREL

Hepinize merhaba arkadaşlar, benim adım Carel. Adımdan da anladığınız gibi, ben bir köpeğim. Türüm Golden Retriver. Aynı zamanda iki çocuklu muhteşem bir ailenin parçasıyım. Neyse, şimdi konumuza dönelim. Herkes biliyordur ki köpekler çok tatlı, şirin ve masum hayvanlardır. Ama yan komşumuz Bayan Wickle aynı şekilde düşünmüyor. Neden derseniz, 5 sene önce bir köpek kuduz nedeniyle eşini öldürdüğü için Bayan Wickle köpekleriden nefret ediyor. Ama aslında bu köpeğin değil, sahibinin suçu. Çünkü biliyorsunuz ki hayvanlar konuşamaz. Haliyle konuşamadıkları için de “Bana aşı yaptır,” gibi şeyler söyleyemezler.

Şimdi sizlere geçen gün yaşadığım bir olayı anlatacağım. Geçen gün sahibim Jessica beni yürümeye köpek parkına götürürken yanımıza kocaman ve masum bir Pitbull geldi. Jessica o köpeği de sevdi ve yanından ayrılmadı. Aradan 1 dk bile geçmeden,  “Oğlum hadi gel!” diye çatlak bir ses geldi. İkimiz de şaşırmıştık, çünkü bu ses aynı Bayan Wickle’ın sesine benziyordu. Sese doğru gittik ve bir de ne görelim, aslında o köpek Bayan Wickle’a aitmiş. Başta da söylediğim gibi, Bayan Wickle köpekleri hiç sevmez ama yanında tasmalı bir köpek vardı ve elin de de tasması. Yanına gittim ve korkmadan sordum. Bayan Wickle’ın cevabı şöyleydi:

“Ben aslında köpekleri severim. Sadece 5 yıl önce eşimi kuduz nedeniyle kaybettiğim için biraz korkarım o kadar. Bu köpeği de 1 aydır sokakta besliyordum ama artık buna dayanamadım ve köpeği evime aldım. Belki sesini duymuşsunuzdur ama ben bu köpeği evime yaklaşık 1 hafta önce aldım. Ama aşıları tam olmadığı işin sokağa çıkarmadım, çünkü biliyorsunuz ki önceden yaşadığım olayı başkalarına yaşatmak istemiyorum. Biz de veterinerden geliyorduk da, bizim oğlan dışarı çıkınca başka köpeklerin yanına gidiyor.” dedi. İkimiz de şaşırmıştık. Başından beri yanlış anlamışız. Eve gidip olayı aileme anlatmaya sabırsızlanıyordum. Eve doğru yola koyulduk ve yürüyüşün tadını çıkardık.

(Visited 83 times, 1 visits today)