Korona Virüs Tedbirleri
Korona Virüs Tedbirleri

Korona Virüs Önlemleri

Çin’de çıkan  Korona virüsü bugün itibariyle tüm Dünya’ya yayılmış durumda. İnsanlar; Korona virüsü birbirlerine bulaştırarak hastalığı daha hızlı yayılmasına neden oldular. Hastalık daha fazla yayılmasın diye ülkeler tedbirler almaya başladılar.

Ülkemizde ise alınan tedbirlerden bazıları ise; tiyatrolar, sinemalar, alışveriş merkezleri, kahvehaneler, spor tesisleri, okullar, camilerin geçici süreyle kapatılması, lokanta ve restoranların sadece evlere servis yapmasıdır. Tabii bizimde kişisel olarak yapmamız gerekenler var. Onlar da ellerimizi sürekli yıkamak ve dezenfekte etmek, kolonya kullanmak, insanlara yakın temastan kaçınmak ve mecbur kalmadığımız durumda dışarı çıkmamamız gerekmektedir. Aslında bu bize temiz olmayı ve temizliğin ne kadar önemli olduğunu öğretti.

Söylenen uyarılara ve önlemlere uymalıyız. Kendi hayatımız kadar diğer insanların hayatları da önemlidir. Bunu hiçbir zaman unutmamalıyız. Şu anda öğrenciler olarak evlerimizde olduğumuz için bunu en faydalı şekilde kullanmalıyız. Millet olarak birlik olup tedbirlere uymalıyız, telaşa kapılmamalıyız. Bu günler de elbet geçecek. Biz yeter ki dikkat edelim.

 

(Visited 38 times, 1 visits today)