Koronavirüsten Kurtulmak

Mehmet sarı saçlı, mavi gözlü, beyaz tenli, kitap okumayı ve işini çok seven bir adammış. 5. sınıfa giden 2 tane çocuğu varmış.

2020 yılının Ocak ayında Çin ülkesinin Wuhan şehrinde yeni bir hastalık ortaya çıkmış. Adı ‘’koronavirüs’’müş.  Mehmet bunu duyunca çok endişelenmiş. Türkiye’ye geleceğinden korktuğu için, Türkiye’ye gelmeden maskeler, dezenfektanlar, eldivenler almış. Artık daha da tedbirli olmuş. Aylar geçmiş ve Türkiye’ye koronavirüs gelmiş ama Mehmet çoktan hazırmış. Önceden maske, dezenfektan, eldiven almasaymış ona kalmayacağından şüphe yokmuş. Gittikçe koronavirüs yayıldığı için evden çalışmaya başlamış.

Mehmet’in işe gitmesi gereken bir gün kuzenleri onlara geleceğini söylemiş. Düşünmüş ve müdürü arayıp 1 gün izin istemiş. Müdür kabul etmiş ve başka birisinin işe gitmesini söylemiş. Tam o gün işe giden arkadaşlarından birinin koronavirüs kaptığını öğrenmiş.  Ama hiç kimse maske takıp, mesafeyi korumadığından işyerindeki herkes hastalık kapmış. Arkadaşlarından biri arayarak Mehmet’e hastalık kaptıklarını söylemiş. Mehmet ise içinden ‘’İnanamıyorum gerçekten ucuz kurtarmışım, ama arkadaşlarım da keşke biraz daha dikkatli olsaymış’’ demiş.   Arkadaşları şanslılarmış, hepsi de iyileşerek hastalıktan kurtulmuş. Bu  onlara ders olmuş ve bir daha bu kadar tedbirsiz olmamışlar. Aylar sonra lanet koronavirüs yok olmuş.

(Visited 28 times, 1 visits today)