KOŞULSUZ GÜVEN

Bizler için sevmek ve sevilmek çok önemli hisler. Ve tabi ki güvenmek daha da önemlisi size her zaman güvenen birinin olduğunu bilmek.
Güven duygusu bizi her zorluğa karşı güçlü kılar.
Daha dünyaya gelmeden, annemizin karnında iken hissederiz bu güzel duyguları. Bizleri büyütürken verdiği sevgi, ve duyduğu güvenin karşılıksız ve sonsuz olduğunu biliriz.

Biz de onları aynı şekilde karşılık beklemeden sever ve her zaman güveniriz. Çoğu zaman hatalar yapsak da biliriz ki onlar bizi asla bırakmazlar. Annelerimiz koşulsuz yanımızda bizlere destek olmaya devam ederler.
Bizden istedikleri sadece iyi, dürüst, vatana hayırlı bir birey olmamız. Peki biz ne yapıyoruz? Sanki çok zormuş gibi, bizden istedikleri şeylerde zorluk çıkarıp onları üzebiliyoruz.
Bizim için çoğu şeyden fedakarlık eden annelerimizin kıymetini onlara bir şey olduğunda anlıyoruz. Oysaki tek istedikleri bizim iyiliğimiz. Biz ne hata yaparsak yapalım onlar bizi her zaman mükemmel görürler.
Annemiz olmadan yaşadığımızı düşünelim, her şey ne kadar zor olurdu. Bu karşılıksız sevgiyi kimseden alamazdık. Bütün ihtiyaçlarımız kendimiz karşılamak zorunda kalırdık. Bütün zorlukları tek başımıza aşmaya çalışırdık.
Ne kadar şanslıyız ki annelerimiz yanımızda iyi ve kötü günümüzde. Başarımızda, hayatımızda hep bizlere destekler. Biz ne kadar kusurlu olursak olalım. Onlar bizi asla bırakmazlar. İyi ki hayatımızdalar.
” Hayattaki en güzel şey, tüm kusurlarınızı bilmesine rağmen sizin hala muhteşem olduğunuzu düşünen birisi olmasıdır.”

(Visited 86 times, 1 visits today)