KÖTÜ BİR RUH HALİ

Bugünkü konumuz; kötü bir ruh hali başarının anahtarı olabilir mi? Bu tabii ki kişiden kişiye değişir ama ben bugün başımdan geçen bu olayla ilgili hem iyi hem de kötü anıları anlatacağım.
Yaklaşık bir yıl önce voleybol kursuna gidiyordum. O gün arkadaşlarımla maç yapmıştık ve o maçta attığım servislerin hiçbiri karşıya geçmemişti. Ama daha sonra arkadaşımla şakalaşarak bir iddia geçti aramızda. Büyük bir tartışma değildi. Hatta buna tartışma bile denemezdi ama o an çok sinirlenmiştim. Sonra servis sırası bana geldi, sinirli bir şekilde topu aldım ve servis çizgisine geçtim. O an içimden ‘’Görürsün şimdi atacağım.’’ diye bir şey geçti. Ve daha sonra servisim karşıya geçti ve sayı aldık. İşte bu kötü bir ruh halinin küçük de olsa başarının bir anahtarı olduğunu gösteriyor.


 

 

Anlatacağım başka bir anı ise bence her öğrencinin yaşadığı bir şeydir. Çoğumuz sınavlara girmeden önce çok stres yaparız. Benim de başıma hep şu gelir; her zaman sınava girmeden stresliyimdir. Yani kötü bir ruh haline sahibimdir. İşte sınavlarda nedense voleybol kursunda başarılı olduğum gibi stresli zamanlarda sınavlarda başarılı olamıyorum. Bu da kötü bir ruh halinin her zaman başarının anahtarı olmadığını gösterir.
Dediği gibi bu sav herkese göre farklılık gösterebilir. Kimisi stresli olduğunda çok başarılı kimisi de çok başarısız olur. Ama en iyisi ömür boyu stres yapmadan mutlu ve huzurlu yaşamak.

(Visited 72 times, 1 visits today)