KÖTÜ RUH HALİ BAŞARIYI ETKİLER Mİ?

Ruh hali insanların duygularını ve düşüncelerini yansıtan bir kalıptır.Kötü ruh hali ise acı haber veya kötü bir hastalık olduğunda insanın duygularını farklı ve olumsuz yansıtmasına neden olur, bu da insanın günlük yaşantısını oldukça fazla etkiler.

Mesela, başka sebeplerden dolayı okul veya iş ortamında yapılan işe odaklanamama, kötü alışkanlıklar kazandırma(sigara,alkol vb..) insan sağlığını olumsuz etkiler.Asıl soru kötü ruh hali başarının anahtarı olabilir mi? Bu insandan insana değişebilir. Bazı insanlar yaşadığı olumsuz olayın etkisinden kısa sürede çıkıp günlük yaşantısına aynı şekilde devam edebilir.Fakat bazı insanlar için bu durum aynı değildir,onlar yaşadığı bu olumsuz olayların etkisinden uzun süreler de geçse çıkamayabilir, bu durumda onların başarısını günlük yaşantısını olumsuz yönde etkiler.Diğer bir yandan da bu durum hırsa dönüşebilir. bu da insanların başarılarını olumlu yönde etkiler.Mesela çevremizdeki insanlar bizim dış görünüşümüz veya derslerde ki başarılarımızla dalga geçiyorsa, biz ona her şeyin daha iyisini yapabileceğimizi kanıtlamak için moralimiz bozuk olsa dahi hırs ederiz azim edip başarırız.

Kısacası kötü ruh hali kişiden kişiye değişip olumsuz etki de yaratabilir, bu durum hırsa dönüşürse başarının anahtarı olabilir.

(Visited 489 times, 2 visits today)