Kreş Öğretmenimle aramızda geçen komik anım

Kreşteki öğretmenim Tuğçe ÖZGÜR. Bir gün Tuğçe öğretmenim bana annenin mesleği ne diye sordu. Ben de; Bilmiyorum ama hep bilgisayarda oyun oynuyor dedim . Çünkü o zamanlar bilgisayar ve tabletlerin sadece o işe yaradıklarını düşünüyordum. O zamanlar annemin satış ve şu anda da bilmiyorum ama ithalat işlemleri yaptığını , tüm gün teklif hazırlamak için uğraştığını , bazen ihale evrakları düzenlediğini, şimdilik onun da ne demek olduğunu bilmiyorum, bilmiyordum.  Ama meğerse öğretmenim biliyormuş.

Aradan 1 gün geçti . “Sahra ‘cığım babanın mesleği ne,” diye sordu, onu da bilmiyorum ki ama sanırım o da oyun oynuyor demiştim. Çünkü o da tüm gün ekranda çizim yapıyordu. Bende o çizgilerle oyun oynadığını düşünürdüm. Oysaki bir programla köprü, yol, kavşak ve bina çiziyormuş. Sonra yarım saat geçmeden deden ne ile meşgul, dedi. Aslında dedem terziydi, bunu biliyordum,  Annem beni pek çok kez dükkanına götürmüştü. Dükkanında dikiş makinesi, kumaşlar , askıda dikilmiş pantolonlar vardı. Ama ben bu soruların anlamsız olduğunu düşünerek bebeklerime kıyafet dikiyor demiştim.

Bu sefer sorularına kızıp: “Öğretmenim neden ailemin mesleklerini soruyorsunuz?” dedim .

-Ne için olucak,  bilmek için dedi.

-Ama öğretmenim neden bilmek istiyorsunuz, para mı isteyeceksiniz, demiştim. Çok isterseniz aileme sorabilirsiniz. Neden bana soruyorsunuz?

-Eeee sen bilmiyorsun ailene sorunca senin gibi “Neden bize bunu soruyorsunuz acaba” demeyecekler mi?

“Neyse” dedim. Akşam annem beni alınca sorarım. Ama aslında öğretmenim “şu an ki konumuz MESLEKLER olduğu için meslekleri biliyor muyum , bilmiyor muyum diye test etmiş beni.  Öyle söyledi annem. Sabah okula geldiğimde öğretmenim beni gülerek karşıladı hala oyun oynuyorlar mı dedi. Aslında konumuz meslekler olduğu için başta söylediğim gibi test etmiş . Sonra gülmeye başladım ve öğretmenime sarıldım. Ama onlar hep benim için oyun oynuyor olarak kaldılar. Bakalım bende büyüyünce hep oyun mu oynayacağım. 😊

 

(Visited 73 times, 1 visits today)