Kripto Paraların Gelecekteki Yeri

Kripto paralar şimdilik olmasada gelecekte çoğu kişi tarafından kesin olarak kullanılacağı iddia edilen para birimleridir.Belki şuanda insanlar kripto paraları sadece kurlardan dolayı alım-satım yaparak kar etmek amaçlı veya sanal ortamdan bir bilgi satın almak veya ürün satın almak için kullanıyor olsada, ilerde para birimlerinin yerlerini doldurmasada yüklü miktarda ücreti olan şeylerde kullanılabilir.
[2/20, 23:41] Dora: Tabiki bu kripto paraların ne kadar güvenilir olduğu tartışılabilir çünkü günümüzde kripto paraların çalınmasıyla ilgili pek çok olay yaşadığından dolayı insanların çoğu popüler olmayan kripto paraları satın almaktan çekiniyor ve bana sorulursa eğer kripto para alıcak olursam tanındık kriptoları almayı tercih ederim.
Bence ileride kripto paraları gelecekte paranın yerini tutamayacak çünkü
Kripto paraların değerlerinde sürekli değişimler gerçekleştiği için insanlar bundan kar veya zarar edebiliyor bu yüzden herhangibir şey satın alırken borsadaki değişim satıcıyı veya alıcıyı zarara sokabilir.
Bundan dolayı gelecekte kripto paralar sadece paranın değer almasıyla ve alıcının zarara girmeden parayı kendi parasına çevirmesi dışında bir kullanım alanı olabiliceğini sanmıyorum. Çünkü değeri bu kadar değişken olan birşey ile kimse risk almak istemez.
Kripto paralar eskiden insanlar tarafından umursanmayan şeylerdi çünkü henüz kimsenin o paralardan koltuğundan kalkmadan para kazanabildiğini görmemişlerdi veya inanmıyorlardı. Aslında bu konuda pekte haksız değillerdi, büyük yatırımcıların bu tür paralara yüklü miktarda para harcayabiliceklerini bilmeleri pekte mümkün olmuyor. Geçmişte birçok sosyal medya kullanıcısı “Just buy 1$ worth Btc” başlıklı yazılar ve videolar yüklüyorlardı.Zaten “buna 1$ harcasam ne kaybedebilirim” diye düşünenler şuanda, eskiden yaptıkları akıllılık sayesinde zengin bir hayat yaşıyorlar. Ama bu hayatı sürdürebilmeleri için bir yatırım veya bir işte bulunması gerekiyor. İşte bu yüzden kripto paralar günümüzde heryerde para birimi olarak kullanılamaz. Para birimi olarak kullanılması için benim düşüncem sabit bir kur oranı olması lazım yani enazından insanların zarar etmediği bir para olması lazım. Eğer türk lirasından örnek vericek olursak; çoğu kişi özellikle son zamanlara bakarak türk lirasının değerinin sürekli değiştiğinden bahsedicek.Zaten bu normal birşey değil fakat bu paranın değer kazanıp veya kaybetmesiyle ülkeler ona göre maaşlara zam, vergi ve ürünün fiyatlarını gibi şeylerde değişiklik yapıyor. Kısacası kripto paralar bence hiçbir zaman paranın yerini tutamayacak ve alım-satım işlemlerinin hepsinde kullanılamayacak. Tabiki kripto paralarda değişiklik uygulanırsa ve devletin kurdaki değişimden sonra yaptığı işler gibi şeyler uygulanırsa gelecekte ülkelerin para birimlerinden çok kripto paraların kullanılması mümkün.

(Visited 4 times, 1 visits today)