KÜÇÜK BİR İYİLİKTEN NE ZARAR GELİR Kİ?

İyiliklerin çoğaldığı bir dünya ne kadar güzel olurdu.  Herkes bu işten zevk alsa, belki şu an ki konumumuz daha farklı olabilirdi. Şiddetin, kötülüklerin ve topluma zararı olan şeylerle iç içe yaşıyoruz. Peki neden hayatımızı daha kaliteli bir hale getirmiyoruz?

Bu işe bir el atalım ve bir proje başlatalım. Belirli bir bölgede yaşayan insanları bilinçlendirici bir konuşma yapalım. Biz bir iyilik yapalım ve iyilik yaptığımız kişi de başka birine iyilik yapmak zorunda olsun. Yani iyilikten iyilik doğuralım. Büyük ya da küçük fark etmez. Gerçi ben iyilik olduğu sürece küçüğün ve büyüğün bir şey değiştireceğine inanmıyorum. Amacımız bu yolla insanları mutlu etmek ve yaşamlarına ufak da olsa bir güzellik katmak olsun. 

Bunu gerçekten deneyelim ve bir kaç günün sonunda o bölgedeki insanların psikolojisine ve yapılan iyiliklere karşı olan bakış açılarını, ilk sefer sahip olduklarıyla karşılaştıralım. Eminim ki olumlu yönde değişimler gözlemleyeceğiz ve yaptığımız iyiliklerin aslında ne kadar basit olduğunu ve bize ve hayatımıza neler kattığını fark edelim.

(Visited 175 times, 1 visits today)