Küçük Bir Melek

Bunların hiçbirini anlamıyorum. İnsanlar neden bu kadar kötü? İnsanlar artık neden bu kadar kötü davranıyor?Neden bir tanecik o küçük meleklere kötü davranıyor?Neden?                                                                                                                                    

Onlar o küçük  bedenleriyle ve size olan                        güveniyle hep hayallerinin peşindeler. Bırakın     hayallerinin peşinden gitsinler. Bırakın şu güzel anlarını geçirsinler. Sizler de onlara minik ellerinden tutup yardım edin. Onlar küçük birer melek, siz de onların kahramanı. Bu kadar acımasız olmayın. Nasıl bu küçük çocuklara böyle davranırsınız? Nasıl? İnsanlar neredeyse her gün o  küçük çocuklara eziyet ediyor. Siz buna nasıl dayanırsınız? Sadece oturduğunuz yerden televizyona   bakıp o küçük çocuklara mı bakacaksınız? Göz göre göre onlara acı mı çektireceksiniz? O küçük çocuklar her gün bomba sesleriyle ayağa kalkıyor. Peki onlar ne yaptı? İşte bazı insanlar nankörlük edip o küçücük ve masum çocukların hayatını çalıyor. Bu gözü doymazlığın sonu nereye kadar gidecek? Küçücük bir toprak uğruna binlerce can toprağa mı gömülecek? Hele o masum küçük melekler onlara ne olacak? İnsanların hırsları ve gözü doymazlığı sayesinde oluşan bu savaşlar bütün çocukların hayatını etkiledi. Buna hakkımız var mı? Tabi ki yok. Çocukların küçük ve saf olmalarını insanlar kötüye kullanıyor, onlara her istediklerini yaptırabileceklerini sanıyorlar. Onları umursamıyorlar bile!

Çocuklarda birer can taşır tıpkı bütün insanlar gibi.Ama bazı insanlar var ki;  sanki onlar hiç can taşımıyormuş gibi davranıyor.Bana sorarsanız onlara bağırmak yerine onlara sahip çıkmalıyız,onları korumalıyız.Ama biz bunun yerine onlara bağırıp , suçluyoruz.Onların elinden tutup onlara destek olmalıyız onlar bizim geleceğimiz.

 çocuk ile ilgili görsel sonucu

 

Şimdi size sesleniyorum anne, babalar lütfen çocuklarınıza iyi bir ebeveyn olun onlar sizi kahramanı olarak görür konuşmayı, yürümeyi, yemek yemeyi ve diğer her şeyi sizden öğrenir. Siz onları sevmeseniz de onlar hep sizi sever. Onlar sizden vazgeçmez, siz de onlardan vazgeçmeyin.Onlar yaramaz yada şımarık olursa olsun onlar küçük ve hiç bir şey bilmiyorlar. Sizler onlara örnek olun ki onlarda büyüyünce vatanımıza yararlı birer vatandaş olsun. Unutmayınız ki çocuklar bizim geleceğimiz onlara sahip çıkalım, sahiplenelim. Eğer bizim çocuğumuz değilse bile öyle davranalım. Vatanımızdaki her çocuk bizim evladımız olsun. Hepimiz el ele, kol kola onları koruyalım. Sevginizi onlardan esirgemeyin sevgi şımartmaz. Sahte ve yapmacık olan her duygu ve sevgisizlik mutsuz çocuklar meydana getirir. Dünya insanı sadece çocukları düşünseydi zaten savaşlar olmazdı.

çocukları korumak ile ilgili görsel sonucu

 

(Visited 90 times, 1 visits today)