Bu Hikayede Mutlu Son Yok: Küçük Hırsız

Herkese tekrar merhaba. Niye hep kitap hakkında blog yazdığımı merak ediyor olabilirsiniz. Aslında bu çok normal. Ben çok kitap okuyan biriyim. Aslında bakarsanız kitaplar benim dostum, yuvam, ailem, arkadaşım gibi. Kitap okurken kendimi başka dünyalara atıyorum. Yeni maceralar, yeni öykülere adım atıyorum. Aynı zamanda yeni bilgiler öğreniyorum. Bilginin hayatımızda önemi büyük. Eğer büyüdüğünüzde iyi bir iş sahibi olmak istiyorsanız bilgi sizin en büyük kaynağınız  olacak. Kitap, bu dünyada en önemli eser bence çünkü onun içinde bir cümle ile anlatılamayacak duygular var. Genellikle ben kitap okurken ağlarım çünkü kitap okurken benim dış dünyam ile tüm ilişkim kesilir. Adeta kitabın içinde hissediyorum kendimi ve aynı zamanda içindeki duyguları bizzat ben de yaşıyorum. Her neyse bence konunun dışına daha çok çıkmayalım. Bu gün sizlere “Küçük hırsız”adlı kitabı tanıtacağım. Bu kitap benim hayatımda okudum en güzel kitap diyebilirim. Çünkü içinde aradığınız her şey var. Aşktan tutun da mizaha kadar.

Kitabın konusu aslında bir genç kızın hayatını değişmesi ve değiştirirken de daha önce fark etmediği gerçeklerin ortaya çıkması. Size karakterleri tanıtayım ve sonra size  kitabın konusunu söyleyeyim. Ekin, yakışıklı bir genç. Varlıklı bir ailenin çocuğu. İyi kalpli, nazik bir erkek. Azra, güzel bir kız. Fakat annesi ve babası öldüğü için babaannesiyle kalıyor. Babaannesinin ilaç paralarını karşılamak için okuldan ayrılmış ve hırsızlık yapıyor. Bunun doğru olmadığını biliyor ama evi geçindirmesi gerekiyor.

küçük hırsız ile ilgili görsel sonucu

Bu fotoğraf kitaptan bir bölüm.

Konu aslında şu, Ekinin okulda psikoloji dersi çok da iyi değil. Bundan dolayı psikoloji hocası Ekin’e bir ödev veriyor. Bu ödev şu, ondan bir kişinin hayatını kalıcı olarak değiştirmesini istiyor. Ekin ise bu kişiyi şans eseri olarak Azrayı seçiyor. Ona yeni bir ev, yeni bir okul ve yeni bir arkadaş ortamı veriyor. Bu ortamda birçok sorunlar çıkıyor ama en sonunda Azra çok mutlu oluyor. Daha detaya girmeyeceğim çünkü  bu kitabı okumanızı tercih ederim.

küçük hırsız sena yavuz ile ilgili görsel sonucu

Bu kitabın yazarı, Sena Yavuz. Kendisi kitap okumayı, yabancı dizi izlemeyi, voleybol oynamayı ve en önemlisi kitap okumayı seviyor. Büyüyünce avukat olmak istiyor. Şu anda 16 yaşında lise ikinci sınıfa gidiyor.

Evet arkadaşlar yazımın sonuna geldim. Öncelikle bu kitabı okumanızı tavsiye ediyorum. Ben okurken uzun süre ağladım oldu. Her ne olursa olsun kitap okumaktan vazgeçmeyin çünkü unutmayın ki kitap sizin en iyi dostunuz.

(Visited 232 times, 1 visits today)