Küçük Şeylerle Kendinizi İyi Hissedin..

Mutluluk

Küçük şeylerle kendimizi iyi hissedebiliriz. Nasıl mı?

1- Güne güzel bir kahvaltı ile başlayın,

2- Yazın, çizin, müzik dinleyin, boyayın,

3- Pozitif olun ve herkese gülümseyin,

4- Yardım edin,

5- iyilik yapın,

6- Affedin, özür dileyin,

7- Saklambaç, körebe, kar topu oynayın, çocuk olun,

İnsanlar kendilerini nasıl iyi hissederler? Nasıl mutlu olurlar? Bu yazımda insanların kendilerini iyi hissetmesini sağlayacak bazı şeylerden bahsedeceğim.

Örneğin; güne güzel bir kahvaltı ile başladığımızda ne kadar enerjik ne kadar mutlu oluruz değil mi?. Karnının dolu olması, tok olmak herkesi mutlu eder. Yazmak, çizmek, boyama yapmak, müzik dinlemek bu tür şeylerde insanı mutlu eder, keyif verir. Ayrıca sanatsal bir faaliyet ile ilgilenmesi huzur verici olur. İnsanlara iyilik yaparsanız onlarda size bir gün iyilik yapar ve çok mutlu olursunuz. İyilik yapmak bulaşıcıdır. Size tavsiyem bol bol iyilik yapın, mesela annenize ev işlerinde yardım edin, kalemi düşen arkadaşınıza kalemini verin, karşıdan karşıya geçen bir teyzenin elinden tutun ve karşıya geçirin. Ne kadar mutlu olacağınıza inanamayacaksınız. Pozitif olun gülümseyin. Çünkü sen gülümsediğin zaman çevrende herkes güler. Sen pozitif olursan her şey olumlu yönde ilerleyecektir. Kırdığınız kişilerden özür dileyin. O kişi sizi affeder ya da başka bir kişi sizi kırdıysa ve sizden özür diliyorsa mutlaka siz affedin.

Ama en önemlisi var ki dünyaya çocukların gözleriyle bakın. Gülün, koşun, oynayın. Kendinizi iyi hissedeceksiniz. Bu yazdığım küçük şeylerin hepsi ücretsiz. ne kadar güzel değil mi?

 

(Visited 34 times, 1 visits today)