Kül Kedisi

Sindirella, babası, üvey annesi ve üvey kız kardeşleriyle şehirdeki apartmanlarında yaşıyordu. Üvey kardeşleriyle aynı liseye gidiyordu. Ama onlarla hiç anlaşamıyordu. Üvey kardeşleri ona hep kötü davranıyorlardı. Bir gün liseden bir e-posta geldi. E-postada okulda bir yıl sonu partisi olacağı yazıyordu. E-postayı okuyan Sindirella ve üvey kardeşleri izin istemek için hemen annelerine koştular. Üvey anne üvey kardeşlerine izin verdi ama Sindirella’nın partiye gitmesine izin vermedi.
Üvey annesi Sindirella’ya “Sen gidemezsin Sindirella” dedi. Sindirella “Ama neden?” dedi. Üvey annesi “Çünkü kızlarımın ödevini yapman gerek. Ayrıca çamaşırları çamaşır makinesine, bulaşıkları da bulaşık makinesine yerleştirmen gerekiyor” dedi.
Sindirella bu duruma çok üzüldü. Akşam oldu ve üvey kardeşler partiye gittiler. Üvey anneleri dizisini izlerken uyuya kalmıştı. O sırada Sindirella bir yandan üvey annesinin ona verdiği işleri yapıyor bir yandan da ağlıyordu. Tam o sırada Sindirella’nın karşısına bir peri çıktı. Sindrella “Sende kimsin?” dedi. Peri “Ben bir periyim. Ve sana istediğin şeyleri verebilirim” dedi. Peri “İstediğin bir şey var mı?” dedi. Sindirella “Benim okulumda yılsonu partisi var ve oraya sadece üvey kardeşlerim gitti, ben gidemedim” dedi. Peri “Senin partiye gitmen için sihir yapacağım. Ama gece saat 12:00 olmadan eve dönmen gerekecek.” dedi. Sindirella neden 12:00 olmadan eve dönmesi gerektiğini merak etmişti. “Neden 12:00 olmadan önce dönmem gerekiyor?” diye sordu periye. Peri “Çünkü metro gece 12:00’a kadar çalışıyor. 12:00’dan sonra metro çalışmıyor” dedi. Sindirella gizlice partiye gitti ve çok eğlendi. Okulun en havalı çocuğu onu gördüğü zaman onu çok beğenmişti. Hemen Sindirella’nın yanına gidererek “Dans edelim mi?” diye sordu Sindirella’ya. Sindrella “Olur” dedi. Bunu gören üvey kardeşleri çok kıskanmışlardı.
Saat 11:50 olmuştu. Nerdeyse 12:00 olacaktı. Bunu gören Sindirella metroya yetişmek için aceleyle koşmaya başladı. Koşarken kimlik kartını düşürmüştü. Dans ettiği çocuk bunu gördü ve kimlik kartını yerden aldı. Ertesi gün mahalledeki bütün evleri gezip kimlik kartının kime ait olduğunu bulmaya çalıştı. Son bir apartman kalmıştı. O da Sindirella’nın yaşadığı apartmandı. Sindirella’yı görünce tanıdı ve kimliği ona verdi. Bu olaydan sonra çok iyi arkadaş oldular.

(Visited 37 times, 1 visits today)