KÜLTÜRLÜ DENİZ TATİLİ

Öncelikle benim yazımı okuyanlar bilir beni, ben Alp Eren GÜNGÖR. Ankara Yaşamkent Mahallesinde bir sitede oturmaktayım. Bugün sizlerle Beştepe Okullarının ayda bir kez verdiği blog ödevini yapacağız. Konusu ” Yaz tatilinizi tarihi kokan bir kültür turu yaparak mı, yoksa güneydeki sahilleri dolaşarak mı değerlendirmek istersiniz? Düşüncelerinizi gerekçeleri ile belirtiniz.”

     Ben bu iki seçenek arasında seçim yapmak, bunlarla ilgili gerekçeleri de düşünmek istemiyorum. Hem deniz tatilini hem de kültür turu yapmayı çok seviyorum. Bu konuyu ilk düşündüğümde ikilemde kaldım ve bir çözüm buldum. İkisini de kapsayan bir tatil. Ülkemizde deniz tatili için gideceğiniz her yerde aynı zamanda kültür turu da yapabilirsiniz. Tatili önceden dikkatlice planlayarak hem kum ve denizin tadını çıkarıp hem de tarih kokan mekanları gezebilirsiniz.

Antalya’ da deniz tatili yaparken, gün içerisinde Olympos, Kanyon, Sagalassos, Kybıra Antik Kentini de gezebilirsiniz. Hatta dönüşte güller diyarı Isparta’ yı, Salda Gölü’ nü, Eğirdir Gölü’ nü ve Kovada Gölü’ nü de kapsayan bir program yapabilirsiniz. Tatile çıkmadan kısa süre önce biraz araştırma ve planlama yapmak harika bir tatil geçirmek için yeterli olacaktır. Hem deniz, hem kültür hem de doğayla iç içe bir tatil için bir kaç günlük çaba yeterli olacak hepsine doyacaksınız.

Saygılarımla

(Visited 72 times, 1 visits today)