Küresel Isınma

Küresel ısınma, dünyayı saran atmosferin çeşitli nedenlerle zarar görerek, dünya üzerindeki sıcaklığın giderek artması olarak tanımlanıyor. Dünyamızın üzerinde bizi kuşatan ve saran bir atmosfer var ve bu atmosfer belli bir ısı dengesine sahip ancak insanlar dünyamızın daha fazla ısınmasına sebep oluyoruz. Yer yüzünde bu ısınmaya küresel ısınma diyoruz.

Kutuplardaki buzullar her geçen gün eriyor. Televizyonda küçük bir buz parçasının üzerinde çaresizce bakan kutup ayısını gördüğümde çok üzülmüştüm. Annem iklimlerin değiştiğini söyledi ama tam olarak bunun kötü bir durum oluğunu anlayamamıştım. Küresel ısınma aslında dünyamızı, hayatımızı, bütün canlıları tehdit eden bir durum. İnsanlar bunu bile bile dünyayı kirletmeye devem ediyorlar. Küresel ısınmaya sebep olan faktörler arabaların egzoz gazları, parfümler, spreyler, fabrika atıkları ve buna benzer birçok etken zaman geçtikçe dünyamızı bozuyor. Bir an önce daha sıkı önlemler alınmazsa pek çok doğal afet ile karşılaşabilir ve daha zor şartlarda yaşamak zorunda kalabiliriz.

Sonuç olarak, sadece bugünümüzü değil, yarınımızı da düşünerek hareket etmeliyiz. Doğanın bize değil, bizim doğaya ihtiyacımız var.

(Visited 7 times, 1 visits today)