Küresel Isınma Bir Efsane Değil

İklim değişikliği gezegenimizi düşündüğümüzden daha fazla şekilde etkilemeye başladı bile. Sıcaklıklar gezegen genelinde yükselmeye devam ediyor ve yağış düzenlerinde daha önce hiç görmediğimiz değişiklikler yaşıyoruz. Gezegenimiz üzerindeki bu felaket etkilerinin ana nedeni kirliliktir.
Neyse ki, iklim değişikliğine karşı mücadele etmek için her zaman yapabileceğimiz şeyler var . Çevreyi kurtarmak bizimle başlar ve gelecek nesiller için gezegeni korumak için bu korkunç değişikliklere karşı harekete geçmek bizim sorumluluğumuzdur.
1. Yolunuzu Yeşil Hale Getirin
Her gün milyonlarca insan işe arabayla gidiyor . Modern toplumumuzda bu kaçınılmazdır. Ancak bunun dezavantajı, milyonlarca arabanın atmosferimizi yok eden sera gazları salmasıdır . İklim değişikliğinin en önemli nedenleri söz konusu olduğunda araç emisyonları yakın bir saniyedir. İşe gidip gelmenizi çevre dostu hale getirmek için kullanabileceğiniz başka seçenekler her zaman vardır. Yeni başlayanlar için, toplu taşımayı işe almak, emisyonları azaltmak için harika bir yoldur. İşe giderken bisiklete binmek de çevre için inanılmaz derecede faydalıdır ve egzersiz yapmak için harika bir yöntemdir.
2. Enerji Kullanımında Daha Muhafazakar Olun
Enerjiyi daha verimli kullanmak, kirliliği önlemenin harika bir yoludur. Santrallerin sera gazı üretimine yol açabilecek daha az enerji harcamasına neden olur. Bu, evinizdeki enerji kullanımını azaltmak için elinizden geleni yapmanız gerektiği anlamına gelir. Işıkları kapattığınızdan ve artık kullanmadığınız cihazları işiniz bittiğinde fişten çektiğinizden emin olun . Elektrikten de tasarruf etmenize yardımcı olmak için ampullerinizi enerji tasarruflu ampullerle değiştirin.
3. Aktif Olun ve Oylayın
İklim değişikliğini iyileştirmenin en iyi yollarından biri, ona karşı savaşacakların göreve gelmesine yardımcı olmaktır . Bu , iklim değişikliğinin zararlı etkilerine karşı yardımcı olan yasalara ve politikacılara oy vermek anlamına geliyor . Birçok şirketin maaş bordrosunda politikacılar var ve onları, kendilerine karşı daha fazla düzenleme gerektirecek yasalara karşı lobi yapmak için kullanıyorlar. Doğru insanları göreve getirmek, esas olarak iklim değişikliğinden sorumlu olan bu şirketlere karşı savaşmamıza izin veren yasaların çıkarılmasına yardımcı olacaktır.
4. Geri Dönüşüm
Üretim tesisleri yılda çok sayıda sera gazı salmaktadır. Düzenli olarak kullandığımız ürünlerin üretiminde bu kaçınılmazdır. Ancak, geri dönüşüme yatırım yapmak daha temiz bir alternatif olacaktır . Geri dönüşüm, atıkları ortadan kaldıran ve çevreye sera gazı salmayan, uygun maliyetli ve çevre dostu bir süreçtir . Atılan kağıt, cam, plastik ve elektronik eşyalarınızı yerel geri dönüşüm merkezinize topladığınızdan emin olun . Profesyoneller, bu parçaları tekrar başka geri dönüştürülebilir malzemelere dönüştürülecekleri bir işleme tesisine götürecekler.
5. Kendinizi ve Başkalarını Eğitin
Modern toplumumuzda başkalarını iklim değişikliği hakkında eğitmenin önemi göz ardı edilemez. Mesajımızı kolayca yaymamızı sağlayacak, kullanabileceğimiz birçok platform var. İster kulaktan kulağa ister sosyal medyayı kullanın, başkalarını iklim değişikliğinin gezegenimize ne yaptığı konusunda eğitmenin her zaman yolları vardır. Başkalarını iklim değişikliğinin tehlikeleri ve buna karşı nasıl önlem alınacağı konusunda eğiterek gezegenin korunmasına yardımcı olabilirsiniz .
6. Yenilenebilir enerjilerin kullanımını teşvik edin
Çabalarınızı yenilenebilir enerji hakkında farkındalığı yaymaya odaklamak, topluluğunuzda olumlu bir etki yaratmanın en iyi yoludur. Başkalarını yenilenebilir enerjinin fosil yakıtları kullanmaktan daha iyi olduğu konusunda bilgilendirerek , başkalarını bu fikre yatırım yapmaya yönlendireceksiniz.

 

(Visited 1 times, 1 visits today)