Küresel Isınma Maddeleri

Küresel Isınma İle İlgili Hazırladığım Altı  Madde

(1. Madde Ulaşım) Karada kullanılan  araçlar havaya zarar veriyor ve bu durumdan hayvanlar, insanlar çiçekler topraklarını havalarını  kayıp ediyorlar.

(2. Madde Sanayileşme) Dünyanın bir çok yerinde sanayileşme var ama bir çok yerinde de  kuraklık var sizce neden? Çünkü sanayileşme fabrikalarında üretilen mallar bir çok makineden geçiyor ve makinelerin çıkardığı gaz havaya bulaşıp yağmur yağmasını az duruma düşürüyor.

(3. Madde Ağaç Kesimi)İnsanlar bir kulübe yapacaklar diye on  binden fazla ağaç kesiyorlar ve bu nedenle her yer kuraklığa dönecek sizce ağaçlar olmasaydı dünya nasıl bir yer olurdu?  Bence çöl gibi ve çok az su bulunan bir dünyamız  olurdu. Hayvanların sayısı azalır, bitkiler kuraklık  yüzünden ölürdü.

(4. Madde Hayvancılık ) Hayvancılık küresel ısınmaya hız  kazandırıyor, sizce neden? Hayvanların bir çoğu otçuldur. Sanayileşme nedeniyle hava bozukluğu olur. Yağmur yağmaz ve böylece dağlardaki otlar yerine kuraklıklar geçer. Böylece hayvanlar tükenir.

(5. Madde Endüstriyel Çiftçilik) Tarım olmasaydı kuraklık, su bulunamazdı. Tarım bizim yaşam şeklimizdir. Tarım bizim en önemli şeylerimizden biridir.

(6. Madde Üretim Çılgınlığı) İnsanlar karınlarını doyurduktan sonra canları atıştırmalık bir şeyler yemek istiyor. Ve bu durum tüketim çılgınlığına giriyor. Küresel ısınma nedeniyle pek çok şey yetiştirilemiyor. Geç yetiştiriliyor, çünkü yağmur yağmıyor.

(Visited 40 times, 1 visits today)