Kurt

     Bir sabah uyansam ve özel bir gücüm olsa dilediğim zaman hayvan kılığına bürünebilmek isterdim. Bu hayvan kurt olurdu. Bunu istememin sebebi daha önce izlediğim bir filmden etkilenmiş olmam.

    Kurtlarla ilgili biraz araştırma yaptım. Bunları sizlerle de paylaşmak istiyorum. Kurt, köpekgiller ailesinin atası kabul edilir. Sürü halinde yaşayan kurtlar doğal yaşam içinde sıklıkla karşılaşabilen türler arasındadır. Ülkemiz genelinde Güneydoğu Anadolu ve Trakya dışında diğer tüm bölgelerde kurt sürülerine rastlanır. Bozkır ve ormanlık alanlarda yaşar. Anne-baba ve çocuklardan oluşan koloniler halinde dolaşırlar. Memeli hayvanlar, kemirgenler ve kuşlarla beslenirler.

Kurtlar seri ve atik yapılı hayvanlardır. Saatte yaklaşık 50/60 km. hızla koşabilirler. Kurtlar 2,5-3 km. uzaklıktan koku alma duyusuna sahiptirler. Avlarının kokusunu bu mesafeden alır izini sürerek bulurlar. Geceleri ulurlar, etrafta bir kurt olup olmadığını anlamanızın en kolay yollarından biri budur. Kurtlar asla esaret altında yaşamayı sevmezler, her an bir düşmanla karşılaşabileceklerini düşünerek gereken tedbirleri alırlar ve uygularlar. Güçlüdürler, ailelerine düşkündürler, eşlerinin, yavrularının ve grubunun güvenlik içinde olmasını, aç kalmamasını sağlarlar.      

      Son olarak size kurt adam  efsanesinden bahsetmek istiyorum. Genelde kurt adamlar dolunay sırasında belirirler. Bir vampirle karşılaştıklarında ateşleri yükselir. Siz kurt adamların gerçek olduklarına inanıyor musunuz?

(Visited 16 times, 1 visits today)