Kuşaadası Dilek Yarımadası Milli Parkında Bir Gün

 

Yaz tatilini Didim’de yazlık evimizde geçiriyorduk. Bir gün babam, Kuşadası Dilek Yarımadası Milli Parkı’na gideceğimizi söyledi. Orada vahşi domuzların yanımıza kadar geldiklerini söylediğinde çok merak ettim, biraz da korktum. Ertesi gün hazırlıklarımızı yaparak yola çıktık. Parkın giriş kapısından bilet alarak içeri girdik.

Etrafı orman olan bir yoldan ilerleyerek deniz kenarında ağaçların arasında bir yere park ettik. Yiyeceklerimizi çıkarmaya başladığımızda yaban domuzları gelmeye başladı. Anne ve çok sayıda yavrusu beraber geziyordu. Bir yiyecek görünce hep beraber koşup kısa sürede bitiriyorlardı. İnsanlar onlara karpuz kabuğu veriyorlardı. Bazen de insanların kendileri için getirdikleri yiyecekleri almaya çalışıyorlardı.

 

Deniz kenarında çakıl taşı çoktu ve deniz pırıl pırıldı. Suda yüzerken balıkların yanımızdan geçtiğini görebiliyorduk. Deniz biraz dalgalıydı. Deniz kenarından değişik renkli taşlar topladık. Akşam olduğunda herkesin parktan çıkması gerekiyordu ve evimize doğru yola koyulduk.

 

(Visited 267 times, 1 visits today)