KUTU OYUNLARI

Merhaba sevgili okurlar;

Kutu oyunlarını oynamayı sever misiniz? Ben çok seviyorum. Kutu oyunları, zeka oyunları, akıl oyunları, hepsi güzel zaman geçirmemizi sağlıyor. Resimde benim oyunlarımdan bazıları görünüyor. Satranç, Quoridor, Abbalone, Katamino, Risk, Gravity Maze, Laser Maze ve Jumpin’ favori oyunlarımdır.

Laser Maze, Gravity Maze ve Jumpin’ tek başıma oynayabildiğim oyunlar ve çok keyifliler. Diğer oyunlarımı ailem ve arkadaşlarımla oynuyorum. Rekabeti seviyorum bunun yanı sıra oyunu kaybettiğimde rakibimi tebrik etmeyi de öğrendim. Bazı oyunlarda ben çok iyiyim bazı oyunlarda da rakibim çok iyi oluyor. Hepimizin iyi olduğu alanlar var ve kendimizi daha da geliştirebileceğimiz alanları da bu oyunlarla anlayabiliyoruz.

Brainbox serisinin ingilizce oyunlarını da çok seviyorum. En az 2 kişiyle oynanıyor. Kartların bir tarafında resimler ve o ülkenin veya hayvanın özellikleriyle ilgili kelimeler bulunuyor. 10 saniye boyunca kartı inceliyorsunuz sonra karşınızdaki kişi kartın arkasındaki soruları soruyor, bilirseniz kart sizde kalıyor. 10 kart toplayan kazanıyor. Görsel hafızayı geliştiriyor ayrıca çok bilgi öğretiyor ve ingilizcemiz de gelişiyor.

Risk oyununu da ailece oynuyoruz ve oyun günlerce sürüyor, bir süre oynayıp öylece bırakıyoruz ertesi gün devam ediyoruz; tam bir strateji oyunu.

Kutu oyunları hem dikkati güçlendirmede hem de sorun çözme becerilerimizi geliştirmede bize yardımcı oluyorlar. Ayrıca çok güzel zaman geçirmemizi de sağlıyorlar.

Herkese bol oyunlu günler dilerim; görüşmek üzere…

 

(Visited 199 times, 1 visits today)