Kutuplar

Merhaba blog severler. Bugün kutuplarla ilgili bilgilerden bazılarını size anlatacağım. Zaten kutuplarda kutup ayılarının olduğunu herkes biliyor, bir de eskimoların ve igloların olduğunu da biliyorlar. Şimdi size kutupla ilgili bilgileri anlatmaya başlıyorum. İlk olarak kutuplarda güneşin etkisi az oluyor. Güneşli olmadığı için ve soğuk olduğu için orada buzlar erimiyor. Orası çok ama çok soğuk, buz ve suyla kaplı. Aynı aşağıdaki resim gibi.

Yandaki resim birazcık umutsuz bir kutupmuş. Buzların bir kısmı yavaş yavaş erimeye başlamış. Bu konuda yapabileceklerimiz varmış ama neler olduğunu bilmiyorum. Bu konuda araştırma yapacağım.  Acaba yine kırıklar birleşir mi? Kim bilir?

Kutuplarda kutup ayısı, penguen, fok balığı gibi hayvanlar yaşar. Benim de en sevdiğim hayvan fok zaten. Bu arada bir gün Youtube’da beyaz bir kostüm giymiş adamı görmüştüm. Orada Koca Ayak(canavar) diyorlardı, ama ben onun kostüm giymiş bir adam olduğunu anlamıştım.

Not: İlk defa yazımı annemden yardım almadan yazdım, yazıların hepsi benim. Sadece resimlerde yardım aldım. Yakında resim yüklemeyi de öğreneceğim.

Görüşürüz blog severler…

(Visited 430 times, 1 visits today)