KENDİ DÜNYAMIZ MI BAŞKA GEZEGEN Mİ?

Merhaba Ben Burak Tokçalar, bugünkü bloğumda “farklı bir gezegende mi yoksa kendi gezegenimizdeki  sorunlara mı bakmak” konusunu tartışalım.

Benim düşüncem her ikisi de olabilir, şimdi ikisinin de yararlarına bakalım.

İlk olarak farklı gezegenden başlayalım. Bence yakın yüzyılda gerçekleşebilecek bir olay çünkü NASA 2024 yılında 4 kişilik bir uzay takımı ile Mars’a astronot gönderecek (kişi sayısı tam olarak bilinmiyor). Bu da yakın yüzyılda yeni bir gezegende hayat sürmek anlamına geliyor (eğer NASA’NIN yaptığı bu deney başarılı olursa).

Gelin kendi gezegenimizi düzeltir isek ne olur bunu tartışalım. Şu anda yaşadığımız gezegen yani Dünya, canlılar açısından zengin bir gezegen çünkü hem oksijen hem yeryüzü sıcaklığı bakımından birçok canlıya ev sahipliği yapıyor. Dünya insanlar için de ideal gezegen şu an. Yaklaşık 150-200 milyon yıldır insanlar Dünya üzerinde var olmuşlardır, bu da insanlar için de en iyi yaşam yeri olan gezegenin Dünya olduğunu gösterir. İnsanlar eğer şu anki sorunlarını çözerse her zaman oldukları yerlerde yani Dünya’da yaşamaya devam eder bu da benim sorunları çözme fikrimi açıklar.

Bloğumu okuduğunuz için teşekkürler…

(Visited 29 times, 1 visits today)