Lebron James hakkında bilinmeyen 6 bilgi

Taraflı tarafsız herkesin beğenisini toplayan NBA’in süper yıldızı LeBron James hakkında, muhtemelen daha önce duymadığınız 6 ilginç bilgi sizlerle.

Kral’ın hayat hikâyelerinden kesitler ve ilginizi çekecek bilgileri 6 maddede derledik.

LeBron James Hakkındaki İlginç Bilgiler

1)

Hayatı boyunca önceliği her zaman basketbol olan LeBron James, ilk smacını 8. sınıfta hocalarıyla yaptığı maçta vurdu.

Lisedeki 3. yılından sonra NBA Draft’ına katılmayı denedi. Daha sonra ise kendini tamamen NBA’e odakladı ve lise son sınıfta 160 okul gününün 82’sinde okula gitmek yerine özel antrenmanlar yaptı.

2)

LeBron James, 10 yaşında yanında annesi olmadan ilk kez uçağa bindiğinde ağladı. Koç Joyce bu olayla ilgili olarak: ”LeBron, bu andan bahsedildiğinde hiçbir şeyden utanmadığı kadar utanıyor. İlk kez uçağa bindiğinde ağlamıştı. Annesi yanında olsun istiyordu. Elbette bir çocuk için yanında ona gözü gibi bakan tek kişi yokken ilk kez tek başına uçağa binmek bunaltıcı bir şeydi.” açıklamasında bulundu.

3)

James, iyi bir çizgi film izleyicisi. Fırsat bulduğu zamanlarda, çocuklarıyla birlikte çizgi film izleyerek eğleniyor. Space Jam’dan teklif geldiğinde tereddüt etmeden kabul etti. En sevdiği çizgi filmler Tom ve Jerry, SüngerBob. Ayrıca antrenmanlarda da birçok Family Guy şakası yapıyor.

4)

Liverpool futbol kulübünün hissedarlarından biri olan LeBron, Steven Gerrard ile çok yakın arkadaş. Gerrard’ın kaptan olduğu dönemlerde oyuncuyla sık sık takımın gidişatı hakkında görüşen LeBron, 2012 yılında şampiyon olmaları hâlinde bütün takıma Las Vegas’ta unutamayacakları bir organizasyon yapacağını söylemişti.

5)

Michael Jordan, LeBron James’i lisedeki üçüncü yılının öncesinden beri izliyordu. Hatta LeBron’un lisedeki 3. yılından önce yazın Chicago’daki özel hazırlık maçına onu davet etmek istedi. Onunla özel olarak çalışmak isteyen majesteleri, basının kabul edilmediği salonlarda

LeBron’la antrenman yaptı. James’in yakın 1-2 arkadaşı ve Jordan’ın yer aldığı antrenmanlar, James’in arkadaşlarından birinin Majesteleri’ni çok kızdıran bir şaka yapması ile son buldu.

6)

King James, lisedeki son yılında katıldığı Adidas kampına Nike ayakkabılar ile gitti. Nike markası ise henüz 17 yaşında 90 milyon kontrat vererek LeBron’un bu seçimini boşa çıkarmadı. 🙂

(Visited 1 times, 1 visits today)