Leon Filmi

Merhaba! Bugün sizlere kesinlikle izlemeniz gereken bir filmin tanıtımını ve eleştirisini yapacağım. Öncelikle bu muhteşem filmin adı ile başlayım. Filmin adı,  Leon ya da diğer adıyla Sevginin Gücü. Filmin başlangıcında Mathilda adında bir kız çıkıyor karşımıza. Bu kız bir apartman dairesinde babası, üvey annesi ve üvey kardeşleriyle yaşıyor. Bir gün babasının borç aldığı mafya geliyor ve ailedeki herkesi öldürüyor. Bu olaylar olurken ise Mathilda markettedir ve geldiğinde olanları görür. Onunla aynı katta yaşayan Leon adında bir adama onu evine almasını ister. Bunun sonucunda Leon onu içeri alır. Ve aslında filmin asıl hikayesi böyle başlar.

Mathilda içeri girdiğinde evin içinde bir silah çamtası görür ve Leon’a mesleğinin ne olduğunu sorar. Leon ise ona bir tetikçi olduğunun söyler. Mathilda ise ailesini öldüren adamlardan intikam almak ister ve Leon’dan ona nasıl bir tetikçi olunduğunu öğretmesini ister. Leon ne kadar ısrar etse de sonunda Mathilda’ya bunu öğretmeyi kabul eder. Zamanla Mathilda tetikçiliği öğrenmiştir ve mafyadan intikam almak için uygun zamanı bekliyordur. Tabii bunlar olurken Leon ve Mathilda da iyi arkadaş olmuşlardır ve bir gün Mathilda Leon’a ona aşık olduğunu söylemiştir. Ancak bu bizim sandığımız gibi bir aşk değildir. Mathilda’ya ilgi gösteren ilk kişi Leon olduğu için böyle düşünmektedir. Yani tam olarak bir aşk değildir. Leon da yıllarca yalnız ve sevgisiz kaldığı için Mathilda’ya aynı duyguları sergilemektedir.

Mathilda, Leon ile birlikte birkaç plan kurmuş ve artık intikam almaya hazırdır ancak Leon ona intikamın kötü birşey olduğunu anlatmaya çalışsa da Mathilda kesin olarak intikam almak ister. Daha sonra bu mafyanın iş yaptığı bir iş binasına gidip marketten sipariş getirmiş gibi yaparak içeri girmeyi başarmıştır ancak taşıdığı paketin içinde bomba vardır. Daha sonra ise adamın tuvalette olduğunu öğrenir ve erkekler tuvaletine girip bekler ancak adam Mathilda’nın ona tuzak kurduğunu biliyordur ve Mathilda’yı tehdit edip Leon’un evine onu götürmesini istemiştir. Mathilda’nın kapıyı çalma şeklinden Leon Mathilda’nın yanında o adamın olduğunu anlayıp çatışmayı başlatmıştır. Leon çok iyi Bir şekilde çatışmasına rağmen diğerleri çok kişi olduğu için yenilmek üzeredir. Mathilda’dan gidip kurtulamasını ister ancak Mathilda onun yanında kalmak istediğini söyler. Leon’un ısrarı üzerine Mathilda kaçmayı başarır ancak sonunda Leon ölür. Mathilda ise yetimhaneye benzer biyere gider ve film biter.

Biliyorum ki ben bu filmi size anlatınca çok güzel gelmedi ancak izlerseniz ne kadar güzel bir film olduğunu anlarsınız. Zaten ben sizin sonra izleyebilmeniz için çok fazla ayrıntıya girmeden temel konuları anlattım.

(Visited 650 times, 1 visits today)