Lionel Messi ve Spor Yaşamı

Lionel Messi, 24 Haziran 1987 tarihinde, kökeni İtalyan olan bir çocuğu olarak dünyaya gelmiştir.Arjantin’de doğmuştur. Messi’nin babası hem fabrika işçisi hem de diğer zamanlarında bir futbol kulübünün antrenörlüğünü de yapmıştır. Babasının futbol antrenörü olması Messi’nin erken yaşta futbola başlaması ve neden olmuştur.

Daha sonraki yıllarda, Newell’s Old Boys adlı kulübüne transfer olmuştur.Burada göstermiş olduğu performansla River Plate takımından transfer teklifi alarak birinci lige imza atmıştır fakat o dönemde bir   hastalığı çıkmıştır. Bu da büyüme hormonu yetersizliğidir ve tedavi olması gerekmektedir. Tedavinin masrafları fazla olduğu için oynadığı kulüp bu masrafları ödeyememiştir ve Messi’nin spor hayatı tehlikeye girmiştir.

Barcelona takımı genç yetenekleri araştırırken Arjantin’de Messi’yi keşfetmiştir. Barcelona takımı tedavi dahil bütün masraflarını karşılamak üzere İspanya’nın takımı olan Barcelona takımına Messi’yi transfer etmişlerdir. Böylelikle Messi’nin profesyonel futbol hayatına ve efsaneleşmesine yardımcı olan Barcelona kulübünde ki hayatı başlamıştır.

Şu anda ise dünya futbolunu en yetenekli oyuncuları arasında gösterilmektedir. Kariyerinin neredeyse tüm yıllarını Barcelona’ da geçirmiş olan Leo müthiş başarılara da imza atmıştır. Bunlardan birisi Barcelona tarihinin en fazla gol atan futbolcusu olmasıdır. (489 gol ile) Bunun gibi daha çok başarılara imza atan Lionel Messi’nin daha da bunun gibi başarılara imza atacağına futbol adamları şüphesiz gözüyle bakmaktadır .

Kaynak: https://tr.wikipedia.org/wiki/Lionel_Messi

(Visited 268 times, 1 visits today)