Lisede Güzelliğin İçinde İyilik Aradım

Offff kız çok güzel! Tıpkı melek gibi…

Her şey okulun açıldığı ilk hafta yaşandı. İnsanları tanımaya yeni yeni başlamışken o arkadaş grubu her zaman dikkatimi dağıtıyordu. Hayatım boyunca kızları güzelliğiyle yargılayan bir erkek oldum. Tüm bu yaşananlar, başıma gelenler hepsi ama hepsi dar bakış açımın yüzünden. Bugün size bunları anlatıyorum çünkü kızlarda erkeklerde genel olarak karakterden önce güzelliği/yakışıklılığa bakıyor. Yaptığım hataya sizde düşmeyin diye yazıyorum. Evet, bence artık başlamalıyız.

Geçen sene okulda hiç tanınmayan, adım söylendiğinde ‘Aa öyle biri mi var okulda?’ denilen biriydim. Bunca yılı lisede bu kimmiş demeleri için beklememiştim. Arkadaş ortamımı değiştirdim. Bana değer veren insanları çevremden çıkarıp dışardan çok mükemmel gözüken ama aralarına girdiğimde yaşamım boyunca yapmadığım şeyleri yaptıran bir grubun içine girdim. İnsanlar artık beni yavaş yavaş tanımaya başlamıştı. Elde etmek istediğim o saçma ,tanınırlık, duruma adım adım yaklaşmıştım. O zaman ne kadar da elde etmek istediğim şeye yaklaşsam da asla mutlu değildim. Açıkçası pek de umurumda değildi. Ben elde etmek istediğim şeyi onlar sayesinde etmiştim ve bunu devam ettirecektim. Aylarca o grup ile takıldım.  Yaz tatili araya girdi hiçbirimiz grubumuza mesaj dahi atmadık veya okul zamanı ayrılmayan sürekli görüşen grup tatilde halimizi bile sormuyordu. Çok saçmaydı. Aslında bende bu durumdan mutluydum çünkü  eski arkadaşlarımla konuşma ,buluşma vaktim olacaktı.  Üç ay tatilim çok güzel geçti artık hepimiz dokuzuncu sınıftık. Okula geldiğimizde yeni insanlar tanımaya başladık. Bizim gibi bir grup vardı ve ben içlerinden birine aşık olmuştum. Kızı ilk gördüğümde ‘ Offff kız çok güzel! Tıpkı melek gibi…’ demiştim. Benim takıldığım grup ile aşık olduğum kızın gurubu yakın arkadaş olmaya başladı. -biliyorum buraya kadar her şey mükemmel 😊-  Hani ilk bahsettiğim tanınmak istiyorum konusu vardı ya onu çok fazlasıyla elde etmiştim. Okulun açılışından dört ay geçmişti. Bizim grup ile Elizlerin -aşık olduğum kızın adı- grubu kavga etmişti. Sanırım artık Eliz ile görüşemeyeceğim…

Bu düşüncenin ardından daha iki hafta geçmemişken Eliz bana mesaj attı. Konuşmaya başladık her gün yaklaşık 45-60 dakika konuşuyorduk. Cidden o zamanlar çok mutluydum. Şu an dönüp baktığımda keşke yapmasaydım diyorum. Eliz ile 1 aya yakın konuştuk. Bazen birlikte konsere bile gittik. İçimdeki tek huzursuzluk takıldığım gruba bunu söyleyememem. Çünkü kavga ettiğimiz biri ile arkadaşlığımı devam ettirirsem benimle arkadaşlıklarını bitirebilirlerdi. Evet böyle bir arkadaş ortamına sahiptim ama Eliz o kadar güzel bir kızdı ki onun güzelliğinden belli olan iyi karakteri beni arkadaşlarıma söylememe yoluna iyice itti.

Image result for kırık kalp emoji

Her şey çok yolunda ilerliyordu. Eliz ile görüşüyorum, arkadaşlarım ile aram iyiydi. Yine sıradan bir okul günüydü. Arkadaş grubumdan biri gelip bana Eliz ile görüşmememi yoksa onlarla arkadaşlığımın biteceğini ve bunu istemediğini söyledi. Tüm gün bunu nereden öğrendiğini düşündüm. Eve gidince Eliz’e mesaj attım. Olayları anlattım ve duyduklarına o kadar şaşırmıştı ki nutku tutuldu. Aynı akşam Emre’ye -beni uyaran arkadaşım- mesaj attım. Ona haklı olduğunu söyledim. Fakat her şey çok geçti Emre tüm gruba söylemişti. Arkadaşlarıma ne kadar kendimi açıklasam da beni aralarında görmek istemediklerini söylediler. Her şey bitmişti. Bu olayları Eliz öğrendiğinde okulda konuşmak istediğini artık okulda konuşmamak için bir neden olmadığını söyledi. Ertesi gün gelip bütün okulun önünde sen de kimsin demeye başladı. Tüm arkadaşları ile bana gülmeye başladılar. Eliz bana ‘Senin gibi eziklerle uğraşamam git!’ diye bağırmıştı. Tüm yaşananlardan sonra bir mental çöküş yaşamıştım. Evet tüm bu yaşananlardan sonra hayatıma eskisi gibi devam etmek biraz zor oldu ama şu an iyiyim hatta o kadar iyiyim ki size bunları anlatırken kahkaha bile atıyorum. Lisede çok güzel zamanlar geçirdim. Yaşadığım her olay bir sonrakine adım oluşturdu. Fakat en büyük adımımdaki tecrüben bu oldu. ‘’Güzelliğin iyilik olduğunu sanmak ne garip bir hayaldir.’’ Demiş Tolstoy. Ben Eliz’in sırf güzel olduğu için mükemmel iyilik dolu bir karakter olduğunu düşünmüştüm. Yapmayın güzellikle iyiliği karıştırmayın, o hayalin içinden çıkın. Eğer çıkmazsanız o hayal bulutunuz patlar ve gerçekler bazen acıtır.

(Visited 17 times, 1 visits today)