Lösemili Çocuklara Bağış

Merhaba ben Nilda, bu bloğumda sizlere lösemili çocuklara yardım etmek için başlattığım bir kampanyadan söz edeceğim. Hazırsanız başlayayım!

İlk olarak sizlere löseminin ne olduğundan kısaca bahsedeceğim, çocukluk çağındaki kanser vakalarının %35’ini lösemiler oluşturur ve birinci sıradadır. Türkiye ‘de her yıl 16 yaşın altında 1200-1500 yeni lösemili çocuk vakası bildirilmektedir.
Hazırsanız bir de sizlere kısaca Lösev’in amacından bahsedeceğim, Lösev’in amacı lösemili ve kan hastası çocukların, sağlık ve eğitim başta olmak üzere her türlü ihtiyaçlarının sağlanmasına yardımcı olmak, bunun yanı sıra, kalıtsal ve edinsel kan hastalıkları konusunda ulusal düzeyde tedavi, eğitim ve araştırma kurumları kurmak ve işletmektir.

Evet artık bu kadar bilgi yeter artık, birazda benim kampanyamdan bahsedelim. Ben bu kampanyayı başlattığımda daha 2020 idi. Amacım yardım etmek ve lösemili çocukların yılbaşını kutlamaktı. Bu kampanyadan arkadaşlarıma bahsedince çok büyük ilgi topladı ve neredeyse herkes bağışta bulundu ve hatıra sayılır bir miktarda para toplandı. Biz kampanyama katılan herkese miyuki boncuk ile çalıştığımız Atatürk portrelerinden verdik. Atatürk portrelerini de yaptığım origami kalp zarflarının içine koyduk, son olarak da arkadaşlarımın karnelerinin içine koymaları için okula teslim ettik. Tüm bu çalışmaları yaparken bir çocuğun yardımımla rahatça okula gidebildiğini, ona ilaçlar alındığını, tedevisinin tamamlandığını hayal ettim.

Eğer siz de Lösev’e online bağışta bulunmak isterseniz biraz sonra vereceğim linki Google yazarak kendiniz bir ÖZEL BAĞIŞ KAMPANYASI başlatabilirsiniz. Üstelik kampanyayı başlatanlara bağış sertifikası geliyor benimki geldi bile. Lösev’in online bağış linki: https://www.losev.org.tr/v6/bagis Bir sonraki bloğumda görüşmek üzere sağlıkla kalın!

 

(Visited 80 times, 1 visits today)