Lütfen Araştırın

Hanımlar beyler blog sayfama hoş geldiniz . Nasılsınız iyi misiniz afiyette misiniz ? Umuyorum ki keyfiniz  yerindedir soğuklardan biraz rahatlamış ve kurtulmuşsunuz dur çünkü ben kurtulamadım . Neyse çok uzatmayayım bir ay aradan sonra sizin için tekrar bir blog yazıyorum. Şimdi hep birlikte bu bloğumuzun konusuna bakalım. Konu bilgisayar oyunlarını mı tercih edersiniz yoksa arkadaşlarınızla birlikte oynayabileceğiniz geleneksel oyunları mı tercih edersiniz? Düşüncelerinizi gerekçeleriyle yazın. 

 

1.Düşüncem: Öncelikle “Bilgisayar oyunlarını mı tercih edersiniz yoksa arkadaşlarınızla birlikte oynayabileceğiniz geleneksel oyunları mı tercih edersiniz?” cümlesi teknolojiden zerre anlamayan ve bilgisayar oyunlarından anlamayan, bağnaz bir düşünce tarafından yazıldığı çok belli. Bu bağnaz düşünceye söylemek istediğim bir şey var. Sayın bağnaz bilgisayar oyunları da arkadaşlarla oynana biliyor ama sen bu cümleyi yazarken baştan belli etmişsin kendini. Bilgisayar mı yoksa arkadaşlar mı vurgusu yapmaya çalıştığın anlaşılmıyor değil.

2.Düşüncem: Bu karşılaştırmayı yapmadan önce bazı kavramların tam olarak ne oluğunu öğrenmemiz gerekiyor. Gelenek: Bir toplumda, bir toplulukta eskiden kalmış olmaları dolayısıyla saygın tutulup kuşaktan kuşağa iletilen, yaptırım gücü olan kültürel kalıntılar, alışkanlıklar, bilgi, töre ve davranışlar, anane, tradisyon. Geleneksel: Geleneğe dayanan, gelenekle ilgili olan, ananevi, tradisyonel. Geleneksel Oyun: Geleneksel oyunlar, halk kültürü içinde kendine yer bulmuş, özellik arz eden ve eğlence imkanının kısıtlı olduğu dönemlerde topluca oynanan, hiciv, zeka, hareket kabiliyeti gibi özellikleri barındıran etkinliklerdir.

3.Düşüncem: Karşılaştırmak için bir bilgisayar oyunu ve geleneksel oyun seçmeliyiz. Benim seçtiğim geleneksel oyun körebe. Bilgisayar oyunu ise Counter Strike: Global Offansive.                                                                  Önce körebenin ne olduğunu açıklayarak başlayayım. Oyuncular arasından bir ebe belirlenir ve gözleri bağlanır. Oyun, adını ebenin gözlerinin bağlanmasından alır. Oyuncular ebe ortada kalacak biçimde bir halka oluşturur.
“Türkü söyler döneriz,
Bil bakalım biz kimiz,
Göster bizi körebe”
sözlerini söyleyerek ve el çırparak ebenin çevresinde dönerler. Ebe bu sırada kollarını öne doğru uzatarak dokunduğu oyuncunun başını, yüzünü ve üstünü elleriyle yoklar. Kim olduğunu anlayabilirse adını söyler. Eğer tanırsa, dokunduğu oyuncu ebe olur. Tanıyamazsa, oyun aynı ebeyle sürer.                                                           Körebe oyununu anlattıktan sonra sırada Counter Strike: Global Offansive var.                                            Counter Strike: Global Offansive  (kısaca CS:GO), Counter Strike serisi birinci şahıs nişancı oyunlarından biridir. Topluma 12 Ağustos 2011’de duyurulmuştur ve Valve Corporation ile Hidden Path Entertainment tarafından geliştirilmiştir. Oyun sonradan 21 Ağustos 2012’de Playstation 3, Xbox 360, Microsoft Windows ve OS X için ve daha sonradan da Linux için yayımlanmıştır.                                                                                                          Bu iki oyunun oyun olması dışında bir ortak noktası daha var o noktada arkadaşla oynanması. Bu oyunları daha iyi anlayabilmeniz için aşağıda verdiğim linklere tıklamanızı tavsiye ediyorum.

Bu kadar şey anlattım ve düşüncemi açıkladım. Zevkler ve renkler tabii ki tartışılamaz ama bence bilgisayar oyunlarını oynamak daha iyi bir tercih. Unutmadan bu bağnaz düşünceye bilgisayar oyunlarıyla alakalı bir şeyler göstermek istiyorum. E-spor nedir biraz öğrensin ve bir daha kine düzgün bir cümle kursun. Sayın bağnaz Türkiye Cumhuriyetine bağlı bir e-spor federasyonu olduğunu biliyor muydun? Türkiye Cumhuriyeti Milli Counter Strike: Global Offansive takımının elde ettiği başarıları biliyor musun? Dur hemen bu en önemli  başarıyı anlatayım.2016 Dünya Counter Strike: Global Offansive Turnuvası birinciliği. Bilmiyordun değil mi? Neyse bir bağnazla daha fazla uğraşmayacağım. Bu bloğu sonlandırmadan önce bilgisayar oyunu içinde de arkadaşlarınızla eğlene bildiğinizi kanıtlayan bir kaç video linki bırakıyorum.İyi seyirler ve iyi haftalar. Bu arada unutmadan LÜTFEN ARAŞTIRIN.

https://www.youtube.com/watch?v=xSHck1M08mQ

 

(Visited 50 times, 1 visits today)