Mars’ta Hayat

Ben Stephen Hawking’e inanıyorum, Amerika Birleşik Devletleri, Mars’a gidip orada bir hayat kurmayı planlıyor ama bu hayatın kurulması on yıl içinde olur mu bilinmez. Öncelikle Mars’a insanları götürüp orada yerleşik hayata geçmek istiyor. Bir üst kurup insanların koloniler halinde yaşayıp Mars’ta yeni bir dünya kurmak istiyor. Marsa ağaç götürerek bir hipotez yaratacaklar ve Marsa hava getireceklerini düşünüyorlar. NASA hala bunun için çalışmalar yapıyor. Belkide Marsa gidecek insanlardan biri de biz olabiliriz. Dünya’nın dışında bir yerde yaşayacak ilk insanlar olabiliriz.
Ayrıca bazı bilim adamları, Jüpiter’e ayak basılacağını da söylüyor ama bu nasıl olacak çok merak ediyorum. Çünkü Jüpiter gazlardan oluşan bir gezegen. Gazlardan oluştuğu için Jüpiter’e ayak basacak insanlar hiç bir şey göremeyecek.
Bilim adamları “karadelikler” hakkında da bir teori buldu. Karadeliğin içinde zaman kavramının farklı olduğunu ve zamanın hızlı ilerlediği teorisini savunuyorlar.
Ay’da uzay üstü kurulunca uzaydaki tüm hayat izlenebilecek.Bütün gezegenler izlenebilecek. Bilim adamları bu konuda çok çalışarak insanlara yeni hayatlar sağlayabilecek.

(Visited 184 times, 1 visits today)