Mars’ta Yaşam mı?

Mars’ta yaşam,ne narip değil mi? Düşünsenizde dünya üzerinde değilde başka toprakların,belkide toprak olmayan başka bir yerin üstünde yaşıyorsunuz.Her zaman gördüğünüz ağaçlar,kuşlar,arabalar ve en acısı insanlar dahi yok.Düşünüldüğünde çok acı geliyor ama,biz bu duruma bazen insanlar bazen de kendimiz tarafından sokuluyoruz.

Stephen Hawking ve daha nice bilim adamları,aynı konu ve aynı sorun üzerine yüzlerce yüzlerce kez değinmişlerdir.Aslında onlara da gerek yok gözümüzün gördüğü ,burnumuzun koku aldığı bir çok yer pis artık.Mars insanların kulağına çok zor geliyor değil mi? Elii beş milyon kilometre,132 gün ve uzay araçları.Bence çok zor değil neden mi? Gelecek nesillerin durumu marstan beter olucak çünkü,insanlar bu yanlış hareketlere devam ettikçe dünyamız çekilmez bir hal alıcak.Önümüzdeki on yıl dedi bilim adamı sadece on yıl,bu ne demek oluyor biliyor musunuz? On yılınız var, kaçın kurtulun bu çöp mahseninden.Madem uzayda yaşıyacağız birde uzay istasyonları lazım bize öyle değil mi? Nerede kalcak bu roketler.astronotlar.Biz asla ilk olarak gitmeyiz,kopamayız sevdiklerimizden oysaki bilmiyoruz gidince ne olacağını,ne değişeceğini.Çünkü cahiliz,tüm insanlara bu sözüm.Araştırmak dünyanın nasıl bir yer olduğunu öğrenmek ,nasıl zorlukları çektiğini öğrenmek umrumuzda değil.Aslında bir yerde bizde  haklıyız çünkü bu zamana kadar marsa giden olmadı.Hatta ilk yolculuk on yedi yaşındaki Allysa Carson tarafından 2033 yılında yapılacak.Sadce on yedi yaşında olan küçük bir kız ama dünya sorunlarının bir çoğunu biliyor ve sonunun dünya denen pis bir yerde bitmesini istemiyor belli ki.Bu arada Mars denen yerde suda bulundu.Anlaşılabileceği gibi yaşam sadece nefes alma konusunda zorlıyacak bizİ.Bir düşünün bakalım neden bu kadar bilimci aynı şeyi söylüyor,evet tabii ki bizim için ama asıl sebebi o değil.Dünyanın zenginliklerini ve ne kadar verimli bir yer olduğunu biliyor oldukları için ,bir yandan da dünyamızın kirlenmesini istemedikleri için bu konuşmalarıu yapıyorlar.Hepinizin aklında aynı soru “peki onlar neden gitmediler.” emin olun onların yaşları el verdiği zaman bu kadar imkanları olsaydı giderlerdi.Bu arada şunu karıştırmayın Ay  ve Mars bambaşka yerler.En basitinden milyonlarca kilometre yol var.İmkan demiştik değil mi? Elon Musk keşke daha önce yaşasaydı çünkü onun düşündüklerini bu zamana kadar hiç bir insan düşnemedi.

Sözüm şudur arkadaşlar;bunca bilim adamı ve bu kadar insan eliyle yapılmış doğa olaylarını boş geçmeyin,elinizden gelen herşeyi yapın çünkü bu dünya hepimizin.Oldu oldu olmadı Mars yeni yaşam alanımız olacaktır,buna asla izin vermeyin

(Visited 173 times, 1 visits today)