Mart Ayı Filmleri

Mart ayının başından beri bir sürü farklı çeşit film vizyona girmiştir. Bu filmlerden bazıları sosyal medyada büyük ses yaratmıştır. Tamamen farklı konulara ve farklı izleyicilere sahip bu filmlerin hepsi yüksek puanlamalar alıp çoğu kişi tarafından çok beğenilmiştir.

Bu filmlerden bir tanesi ‘Bergen’. Türkiye’nin büyük arabesk sanatçılarından olan Bergen’in hayatını anlatmaktadır bu film. Bergen küçüklüğünden beri müzikle ilgilenmiştir. Müzik kariyerine gece klüplerinde başladı ve sesi sayesinde bir sürü fan toplayıp kısa zamanda ünlendi. Her şey Bergen için iyi gidiyordu ta ki yakın zamanda evleneceği bir adamla tanışana kadar. Bu adam kıskanç ve kısıtlayıcı idi. Evlendikten sonra kocası, Bergen’e sayısız eziyet etmiştir. Bergen’in kocasının en bilinen olayı Bergen’in yüzüne kezzap atmasıdır. Bu saldırıdan sonra bir gözünü kaybeden sanatçı bu olaydan yıkılmamış ve müzik kariyerine devam etmiştir ancak bu kocasından çektiği eziyetlerin sonu olmamıştır. Böyle trajik bir hikayeyi Bergen’i çok acındırmadan ve gereksiz dram katmadan sahneleyen yazarları ve yönetmenleri kutlamak lazım. Gerçekten güzel yazılmış ve oynanmış bir film.

Son zamanlarda gündem olan başka bir film ise ‘Kırmızı’. Bu film 13 yaşında bir kızı konu almaktadır. Bu kız ne zaman heyecanlansa kocaman bir kırmızı pandaya dönüşmektedir. Tatlı karakterlerin ve sevimli arka planların süslediği bu filmde her genç kız kendine yakın hissettiği bir sahne bulabilmektedir. Sadece genç kızların değil, her yaş grubunun eğlenerek izleyebileceği bu film ebeveynlere de dokunmuştur. Filmi izleyen çoğu ebeveyn filmi izledikten sonra kendi gençliklerini hatırladıklarını ve çocuklarını daha iyi anlayabildiklerini belirtmiştir.

Bu ay vizyona girdikten sonra en çok konuşulan film ‘The Batman’ olmuştur. Vizyona gireceği açıklandığından beri en çok konuşulan filmdi. Genç ya da yerişkin fark etmeden herkes izlemek için can atıyordu bu filmi. Çıktığı ilk günden itibaren sinema salonlarını dolduran bu film Batman denen bir süper kahramanı anlatmaktadır. Batman zaten bilinen ve sevilen bir süper kahraman olduğu için filmin popüler olması çok şaşırtıcı değildi. Bunun yanı sıra filmde bir sürü ünlü aktör ve aktris oynaması da filme daha çok seyirci kazandırmıştır. Bu aksiyon ve polisiye filmi özellikle lise öğrencileri taradından çok beğenilmiştir.

Sinemaya gitmek isteyen ama ne izleyeceğine karar veremeyen birine bu üç filmde önerilebilir. Üçüde izlerken zamanın nasıl geçtiğini fark etmediğiniz ve sinemadan hayal kırıklığına uğramış bir şekilde çıkmayacağınız filmler.

(Visited 19 times, 1 visits today)