Masal Ülkesi

Ela adında bir kız varmış. Masalları çok seviyormuş ayrıca o masalların gerçek olabileceğini düşünüyormuş. Bir gün bu durumu annesine anlatmış. Annesi Ela’ya bunların gerçek olmadığını anlatmaya çalışmış ama Ela ısrarla bunların olabileceğini söylüyormuş. Annesi hep, ‘ Kızım bunlar gerçek değil. Neden anlamak istemiyorsun? Artık bebek değilsin 11 yaşına geldin!’ diyormuş.

Ela artık bunların gerçek olmadığını kabullenmesi gerektiğini bildiği halde kabullenemiyormuş işte. Her zaman bir mucizenin gerçekleşip masalların doğru olabileceğini annesinin görmesi için dua etmiş. O an gerçekten bir mucize gerçekleşmiş ve Ela masallar dünyasına gitmiş. Masallar dünyasına vardığında yere düşmüş. Kendine geldiğinde ağır ağır kalkarken oranın kendi ülkesi olmadığını anlamış.

Toparlanıp ayağa kalkmış. Yanında 3 adet kapı varmış. Birinin üzerinde Cindrella, diğerinin üzerinde Pamuk Prenses, son olarak Uyuyan Güzel yazdığını görmüş. Uyuyan güzel yazan kapıyı açmış ve bir anda uyuyan güzele dönüşmüş. Şaşıp kalmış. Korkmaya başlamış. O anda annesini özlemeye de başlamış .  Ve yine bir mucize olup annesinin yanına gitmeyi dilemiş. Bir anda annesinin yanına gitmiş. Annesine olayları anlatmış. Annesi  ne kadar imkansız olsa da kızının bu heyecanlı halini görünce ona inanmayı tercih etmiş. ve demiş ki:

“Hayat mucizelerle güzel!…”

(Visited 7 times, 1 visits today)