Masal Ülkesi

Masal ülkesiydi, her şeyin olduğu bir masal ülkesiydi. İşte bu sözlerle bayıldım. Gözlerimi açtığımda bir hastanede tedavi görüyordum. Doktorlar beni ıssız bir sokakta gizemli bir adamın bulduğunu söylüyorlardı. Dediklerine göre hafızamı kaybetmişim. Hayal meyal bir şey hatırlıyordum. Masal hırsızı bütün masalları çalacaktı.

Hastaneden taburcu edildiğimde yoldaki birkaç adamın masallarının kaybolduğunu söylediklerini duydum. Hemen eve gittim. Masal kitaplarına baktım. Birde ne göreyim? Masallar yok olmuştu. Birden baktığım kitabın sayfalarında bir delik belirdi ve o delik beni içine çekmeye başladı. Yere düştüğümde masal ülkesi Masalistan’daydım. Buradaki herkes bir telaş içindeydi. Bir adamı durdurup sordum. Bana:

– Masal haydudu, bütün masalları yok edecek! AAAAAAAA!, dedi.

Eyvah, korktuğum başıma gelmişti! O buradaydı (dıdıdıııııı)! Hemen Masalistan’ın kralı lll Nihatus ’un yanına gittim. Bana:

– Hoş geldin Alya, geldiğine çok sevindim. Biliyorsun ki masal haydudu bütün masalları çalacak, çalınmayan tek masal Pamuk Prenses ve Yedi cüceler masalı. Umarım masal haydudunu durdurabilirsin.

Beni bu diyarların iyi kalpli büyücüsü Birsenus’un yanına gönderdi. Birsenus:

– Kral lll Nihatus, bana diğer masalın da kaybolduğunu söyledi. Bu da demektir ki masal hırsızı, bütün masalları çaldı. Sanırım Nihatus, seni haritayı vermem için yolladı. Uzun zamandır bu haritayı çıkarmamıştım. Bir bakalım neredeymiş bu harita? Heh buradaymış. Evet, al bakalım bu harita sana hırsızın yerini gösterecek.

Hemen yola koyuldum. Haritaya baktığımda hırsızın benim odamda olduğunu gördüm. Hemen Masalistan’dan ayrılıp odama girdim. Gerçekten de hırsız oradaydı. Bir süre ne yaptığını izledim. Masalları bir elektrikli süpürge ile çekiyordu. Yanımda getirdiğim ağ ile hırsızı yakalamayı başardım ve Masalistan’a götürdüm. Hırsıza bunu neden yaptığını sorduk. Hırsız:

-Benim hiç kitabım yok ama diğer herkesin var ben de kitap okumak istiyorum. Benim de canım sıkılıyor.

Hırsızın yaptığı konuşma sırasın da hepimizin ağzı açık kalmıştı. Hırsıza bir sürü kitap verdik. Böylece hiç canı sıkılmadı ve hiç hırsızlık yapmadı.

 

(Visited 51 times, 1 visits today)