MATEMATİK SINAVI

Pazartesi günüydü. O gün sosyal sınavını yeni olmuştuk. Sosyal sınavını olduktan sonra hemen matematik dersiydi. Ama Naz bu dersi sevmiyordu çünkü matematiği beceremediğini düşünüyordu. Sonra matematik hocası Elif öğretmen geldi. Selamlaştılar ve hoca hadi açın defterleri dedi. Sonra Naz’ın bir arkadaşı şöyle dedi:

Hocam sınav konularını söylemediniz.

Elif Hoca : Tamam hadi söylüyorum :

1.Kümeler

2. Çarpan ağacı

3. Üslü ifadeler

4. Asal sayılar

Elif Hoca bunları söyledikten sonra zil çaldı. Herkes evlere dağıldı çünkü yarın çok önemli bir sınavları vardı. O da MATEMATİK SINAVIYDI. Naz hemen yemek yedikten sonra  matematik sınavına çalışmaya başladı. Çünkü en korktuğu sınav matematik sınavıydı. Beş saat çalıştıktan sonra ( tabi mola vererek ) uyuya kalmıştı. Annesi sabah kapıda uğurlarken kızını şöyle demişti : Merak etme çok çalıştın iyi bir not alırsın.

Matematik sınavı ikinci dersti. Naz hala çok heyecanlı ve korkuyordu. İkinci derste bir çırpıda matematik sınavını yaptılar. Bir hafta geçmişti sınavın üstünden ve hoca tüm sınavları okumuştu. İlk başta Naz’ın sınavı vardı. Hoca Naz’a şöyle dedi : Senin sınavına bakmana gerek yok. Naz şok olmuştu demek ki 100 almıştı.

(Visited 34 times, 1 visits today)