Mavi Gezegende Masmavi Hediyeler

Mevsimlerden sonbahar ve ben günlerdir doğum günüm için geri sayım yapmaktayım. Doğum günleri beni her zaman heyecanlandırır ve mutlu eder. Alacağım hediyeler için çok heyecanlanırım.

Ve arkadaşım bana mavi bir hediye kutusuyla geldi. Kutunun içini bir açtım kutunun içi de masmavi. Elimi kutuya attım. Kutudan neler çıktı? Mavi bir oyuncak ayıcık, mavi bir gökyüzü resmi, mavi resim için birde mavi tablo, mavi bir tişört, mavi sayfaları olan bir kitap, mavi bir kurşun kalem, masmavi bir elişi kağıdı ve mavi bir dünya küresi…Mavi bir kağıda bir not iliştirmiş ne yazıyor söyleyeyim mi ? Canım arkadaşım doğum günün çok çok çok kutlu olsun, mutlu huzurlu bir yıl yaşa. Seni çok seviyorum. Bugün biraz keyifsizdim senin mutlu olman beni senden daha çok mutlu etti.

En sevdiğim rengin mavi olduğunu ona söylediğimi hiç hatırlamıyorum. Ne kadar dikkat edip önemsemiş ve bunu anlamış. Böyle olması  kendimi çok özel hissettirdi. Tüm hediyeler beni çok mutlu etti. Hepsi de birbirinden özel ve güzel…Tıpkı hayat gibi…

(Visited 17 times, 1 visits today)