MELEK’TEN DERS

Merhaba arkadaşlar, ben Melek. Bugün sizlere dün olan ve hepimizi şaşırtmayı başaran olaydan bahsedeceğim. Öncelikle ben bu olayda şunu söylemek istiyorum ki burada adalet nerede? Dün ben, Melisa, İrem ve Aysel kantinde oturuyorduk. Pelin ve arkadaşları bizi görünce yanımıza gelip bizimle dalga geçtiler. Çünkü onlar kötüydü ve bizi hiç sevmiyorlardı. Buna pek aldırış etmemiş gibi yapıp öğretmenimize söylemeye gittik. Öğretmenimiz bu olayı ona değilde müdüre söylememizi istedi. Hepimiz bu olayı öğretmenimizin çözmesini istedik. Müdüre bahsetmek istemedik. Çünkü bu her zaman oluyordu ve müdürün bize kızacağından korktuk. Öğretmen kendisinin bir şey yapamayacağını ve müdüre söylememizi istedi. Hepimiz müdüre söylemeye gittik. Müdürü odasında bulamayınca öğretmenler odasındadır diye oraya gittik. Ama müdür orada da yoktu. Sonunda müdür yardımcısına söyledik.
Müdür yardımcısı bir oylama yapacağını ve okuldakiler en çok kimin haklı olduğunu söylerse onun haklı olduğunu düşüneceğini söyledi. Bu konuya hepimiz çok şaşırdık. Müdür yardımcısının bizimle dalga geçenlerle konuşmasını bekliyorduk.
Çok şaşırdık. Bugün oylar açıklandı. Onların haklı olduğunu düşünüyordu bütün okul. Çok üzüldüm ve ağladım. Hem bütün okul konuyu biliyor hem de herkes diğer tarafı haklı buluyordu. Eve gittim. Annem beni ağlarken görünce müdürü aradı. Ne konuştuklarını bana söylemese de akşam uyurken bana şunu söyledi. “Kızım unutma bir şeyden vazgeçmek her zaman kaybetmek anlamına gelmez.” dedi.
Günler sonra darıldığım kişilerle arkadaş oldum. Şimdi en iyi arkadaşlarım onlar. Annemin ne demek istediğini şimdi anlıyorum.

(Visited 34 times, 1 visits today)