Melodik Hayat

Ansızın çökünce dünyanın baskısı kulaklığımı takıp son ses evrenler arası yolculuğuma çıkıyorum.Ruhum bedenimden çıkıp dünyayı geziyor dinlerken müziğimi. Kalmıyor üstümde hiç dünyevi dert sadece müzik ve ben kalıyoruz.

Biliyorum ki çoğu insan da benim gibi hissediyor. Zaten böyle hissetmeyen birisinin ruhu zaten ölüdür. Müzik insanın ruhunu temizleyen ve rahatlatan kulağa gelen ritimli ses topluluğudur. İnsanlar özellikle kendini tamamen sıkıcı ve bayıcı iş hayatına bırakmış olanlar müziğin saçma olduğunu ve baş ağrıtıcı olduğunu düşünüyor ama araştırmacılar tarafından bile ispatlanan bir şey vardır ki müzik dinlemek beynimizi rahatlatır ve hafıza yeteneğimizi geliştirir.Hatta insanların daha da mutlu olmasını sağlar işte o yüzden çoğunlukla huysuz ve mutsuz insanlar bunu gürültü, vakit kaybı ve gereksiz bir iş olduğunu düşünür. Müzik insan piskoloji için en yatıştırıcı etkenlerden biri olmanın yanı sıra insana güzel vakit geçirmesinde de yardımcı oluyor. Çoğu kişi işlerini müzik dinlerken yada şarkı söylerken yapıyor ve bazen zamanın nasıl geçtiğinin farkına bile varamıyorlar. Müziksiz bir dünya hayal bile edilemez. Müziksiz bir dünya tatlısız bir dünya gibidir olmasa da yaşarsın ama yine de olmasını tercih edersin. Müziksiz bir dünya aşksız bir dünya gibidir yine olmasa da olur ama olsa her şey daha anlamlı ve güzel olur. Dünyamız renklenir ve eğlenceli hale gelir. Her gün daha az sıkıcı,  bayıcı geçer.  Müzik ayrıca çoğu kültürün ortak noktasıdır. Her kültürde köklü bir geçmişe sahip ve o kültüre ve ırka ait bir müzik aleti vardır. Yani görebileceğiniz üzere müzik hayatın her yerinde her anında insanlıkla beraberdir. Müzik insanlığın yükselişinden beri onlarladır eski zamanlarda bile insanlar taşlarla boş ağaçlara ve daha büyük taşlara vurarak müzik yapıyordu. onlar için taka tak sesi bile müzikti ve müzik de insanlarla birlikte evrimleşti ve gün geçtikçe insan hayatının vazgeçilmez bir ögesi oldu.

Bir memleket müziğini unutursa kültürünü de unutur insanını da sanat ülkeyi kalkındırmanın en iyi ve en olası yoludur. Müziği olmayan bir devletin sesi de yoktur ve er  yada geç o devlet asimile olur. Çoğu bilge kişinin sözlerine bakarak da bunun önemini anlayabiliriz insan ırkı için müzik tıpkı sosyalleşme ve diğer önemli şeyler gibi vazgeçilmezdir ve önemlidir. Müziksiz bir hayat hatadır ve müziksiz geçen bir hayat anlamsızdır.

(Visited 25 times, 1 visits today)