MESLEĞİNİZİ SEÇİN

Hayatımız boyunca uğraştığımız, bir o kadar sevdiğimiz ve onun için çalıştığım en önemli şeylerdendir meslek. Sizin onu beğenmeniz,zevkle yapmanız,uğraşmak istemenizde çok güzel bir duygudur. Peki, mesleklerin cinsiyet farkı var mıdır?

Geçenlerde bu soruyu araştırırken bazı mesleklerde ummadığım erkekler ve kadınlar vardı. Ama bunun olması imkansız mı? Tabii ki değil.Yollarda kadın otobüs şoförü ya da taksici görürseniz şaşırmayın.Herkes  istediği meslekte özgürdür ve asla cinsiyet ayrımı yapılamaz.O zaman müzisyenlerde erkek değil kadınlar olmalıydı.Çünkü bizim zihniyetimize göre müzik aletleri yumuşak eller gerektirir. Ama hiç de öyle değildir.Erkek bir kemancı olmak da güzel bir şeydir.Operada erkek de olması doğaldır. Çünkü insan aynı insandır. İster kadın olsun ister erkek. İkisi de insan değil midir sonuçta? Ve insanlık bir şey yapmıyordur.

Kısacası şunu söylemek istiyorum ki bir meslekte insan ne olmak istiyorsa istediğini yapabilir ve özgürdür. Ve asla kimse eleştiremez, yargılayamaz.

(Visited 60 times, 1 visits today)