Meslek Ve Başkanlık

Dünyanın sorunsuz ve eksiksiz ilerlemesi için her insanın üzerine düşen bazı sorumluluklar vardır. bu sorumlulukları ne kadar iyi yapabilirsek iş o kadar güzel ilerler.

meslek grupları o dönemdeki ihtiyaçlar sonucu ortaya çıkar örnek verirsek : şu an en çok mobil alanlar, sosyal medya ilgi görüyor bu da meslek gruplarının sanal hayata yönelmesi demek.sosyal medyada bir çalışanın işini düzgün yapmaması bile uygulamanın ya da sitenin çökmesine neden olabilir ve bir uygulamanın çökmesi milyar dolarlar kayıp demek. Bu nedenden dolayı bu işin en başından halletmek gerekir . Bir çocuğu ilgisi ve yeteneği doğrultusunda eğitmek gelecekte işini istekli ve düzgün yapma olasılığı o kadar artar, çünkü bir insan ne kadar çok zorlanırsa zorlansın bir işin üstesinden gelince isteği artmaya başlar. bu da işleri düzene sokmak için başlangıç adımıdır. bir işi yapmak büyük ölçüde sevmek ile alakalıdır , bir işe yeteneğin olmasa bile çalışarak ve severek başarabilirsin. aslında bu işin çözümü çok basit ve bu adım atılırsa dünyadaki birçok sorun çözülecektir .

aslında bu rolün en büyük kısmı da ilkokullara düşüyor öğrencilere ilgi ve istek doğrultusunda en iyi eğitim verilirse o çocuk büyüyünce mesleğini en iyi şekilde yapar. ayrıca bu eğitimi öğrenen insan çocuğuna da bu yöntemi uygular o da kendi çocuğuna ve bu kelebek etkisine dönüşür yani küçücük bir adım bile büyük değişiklere sebep ola caktır . bu durum hayatın her yerinde geçerli, askeriyedeki askerlerin eğitimi, mühendislerin doğru ihtiyaçlar üzerine haraket etmesi bunlar dünyadaki sorunları çözmek için atılacak çok küçük adımlardır. ,

hiç kimse işinden memnun olmadığını söylüyor ama değiştirmek için en ufak tenezzülde bulunmuyorlar . bu işin çok küçük bir örneği : eğer bir öğretmen derste bir öğrenciye güler yüzlü ve sıcakkanlı davranırsa o öğrenci de evde ailesine aynı sıcakkanlılığı göster anne ve babası da iş arkadaşlarına derken bu böyle ilerler. 

işte her şey bu kadar kolay fakat insanlar bu kadar kolay bit şekilde bir şeyleri değiştirebilecekken memnunsuzluk hali içerisinde bir değişiklik bekliyorlar . istediğimiz hayatı yaşamak için ilk adımı biz atmalıyız ayrıca hiçbir şeye sebep olmasa bile sen işini ne kadar iyi yaparsan sana gelen insanlar o kadar artacaktır hem insanlar mutlu olacak hem de senin gelirin artacaktır yani her türlü kazanç.

(Visited 4 times, 1 visits today)