MESLEKLER

İnsanların hepsi başka başka işler yapıyorlar. Herkes başka işlerle uğraşıyor. Bu birbirinden farklı işlerin her birine  meslek deniyor. Meslekler  insanların  bütün  ihtiyaçlarını  karşılayamamasından  oluşmuştur. İnsanlar  yapamadıkları   işleri  başkalarına   yaptırmaya  başlamış,  zamanla  ayrı  ayrı  işleri  sürekli  yapan insanlar   ortaya   çıkmıştır. İnsanlar  arasındaki  iş   bölümüne  meslek  denir.

Hayatta   bir  meslek  sahibi   olmak   çok   önemlidir.  Bu yüzden insanlar  meslek  edinmek  için  çok  çalışırlar. Her  mesleğin    bir  öğrenme süreci  vardır.  Bu  konuda sabırlı  ve  özverili  davranan  insanlar  mesleklerini  çok  iyi  öğrenip  başarılı  olurlar. Mesleğinde  iyi  yetişmiş  insanlar  işlerini  iyi  yaparlar. Böylece  hem  kendilerine  hem  topluma  fayda   sağlarlar.

Her  meslek  önemlidir  bir  insanın  ne  olduğu  değil  işini iyi  yapması ve işinde  uzman  olması  önemlidir.  Bence  mesleğini  iyi  öğrenip  işini  iyi  yapan  insanlar  olabilmek   için  çok   çalışmalıyız.

 

 

(Visited 84 times, 1 visits today)