METAVERSE

Metaverse, insanların fiziksel olarak yapabileceği aktiviteleri hatta ve hatta yapamayacağı aktiviteleri sanal bir şekilde gerçekleştirmesini sağlayan bir platformdur. Metaversenin sanal gerçeklik oyunlarından tek farkı metaverse para ile işlem kabul etmektedir yani metaversedeki oyunlarda arsa alıp satabilirsiniz, bir işe girip bir iş kurabilirsiniz, oyun yazıp vergi alabilir, farklı devletler kurabilirsiniz…

Sanılanın aksine metaverse hacklenebilecek bir yapıya sahip değildir. Metaversede crypto paralar gibi merkeziyetçi bir yapı yoktur. Bu şu anlama geliyor normal bir webstesi, sadece bir kaynaktan tüm dünyaya yayımlanır ama blockchain sisteminde merkeziyetsiz sistem kullanılır. Bu sayede dünyanın her yerindeki serverlerin çökertilmesi, bilgilere erişilmesi imânsıza yakındır.

Metaverse, insanlık tarihinin büyük bir devrimi olacaktır. Gelecekte istediğiniz bir platformda çalışabilecek, oradan para kazanılabilecek, bu sayede dünyada var olan çoğu şey niteliğini yitirecektir. Okullar internet üzerinden, iş internet üzerinden… Metaverse sadece bu kurulan platformların toplanma noktasıdır. Gerçekten büyük bir devrim, çok yakında insanlar arasında yaygınlaşacak ve yeni bir çağ başlayacaktır. Benim görüşümle bu sanayi devrimine yakın bir devrim olacaktır. (YTD)

(Visited 17 times, 1 visits today)

Bir cevap yazın