Metaverse Nedir? Gerçeklik Algısını Değiştirebilir mi?

Son zamanlarda epey popüler olan konulardan biri Metaverse olarak isimlendirdiğimiz bir sanal dünyadır. Metaverse, meta ve universe kelimelerinde oluşmaktadır, yani evren ötesi anlamına gelmektedir. Metaverse oyun, kripto bara birimleri ve sanal arsalar gibi birçok farklı dala ayrılır. Metaverse’ ün günümüzdeki en basit hallerinden biri VR olarak bildiğimiz sanal gerçeklik gözlükleridir. NFT olarak isimlendirdiğimiz sanal resimler de bu konuya en basit örneklerden biridir. Metaverse üzerinden arazi alabilirsiniz ve aldığınız bu arazileri sanal para birimleri yani çeşitli kripto para birimleri ile ödeyebilirsiniz. Peki ya Metaverse olarak isimlendirdiğimiz bu sanal evren ötesi evren gerçekliğin kendisi mi yoksa gerçeklik algısını tamamen değiştirebilecek düzeyde bir devrim mi?

Metaverse caiz mi? Metaverse'de arsa satın almak caiz mi?

Bir grup insan Metaverse denilen bu sanal evrenin gerçeklik algısını komple değiştireceğine inanıyor. Bunun sebebi insanlık tarihi devamlı olarak yenilikler ile yaşamıştır. Bu yenilikler içinde Metaverse de olacaktır. Metaverse insanların yaşayacağı, işlerini yapacağı, bütün ortamı sanal bir hale geçirerek gerçeklik algısını tamamen değiştireceğine inanıyor. Zaten son 10 yıldır hayatımızda sanal gerçeklik gözlükleri bulunuyor ve bu sanal gerçeklik gözlükleri bile çok büyük bir devrimdir. Genel olarak çoğu insan sanal gerçeklik gözlükleri ile ilk tanışmasında gerçek yaşantıdan çok daha farklı olduğunu hissetmiştir. Yani genel olarak toplamak gerekirse Metaverse devrimi çok büyük bir gelişmedir, hatta yeni bir çağın başlangıcı bile olabilir.

Piyasa Değeri Bakımından En Büyük 5 Metaverse Coin! › CoinTürk

Diğer bir grup insan da Metaverse olarak bildiğimiz bu sanal platformun zaten gerçekliğin kendisi olduğunu savunmaktadır. Bunun en temel sebebi yıllar önce hayatımıza giren telefonlar, bilgisayarlar, telefonlar ve pek çoğu olarak gösterilebilir. Yani aslında elektriğin bulunması sonucu yapılan veya keşfedilen herhangi bir tür elektronik cihaz aslında Metaverse olarak kabul edilebilir. Aynı zamanda “Büyük Patlama” teorisine göre zaten birden fazla evren bulunmaktadır. Bulunan bu evrenlerin bulunduğu bölgeyi evren havuzu olarak adlandırsak bizden çok daha farklı bir biçimde hayatlarını sürdüren canlı ırkları vardır ve farklı canlı ırklarının oluşması farklı yaşam şekillerini oluşturur. Bu da Metaverse’ ün en basit örneklerinden biridir. Yani Metaverse evrendeki gerçekiğin ta kendisidir.

 

Metaverse coin listesi! Hangi coinler metaverse, metaverse coin nedir? - Bilim ve Teknoloji HaberleriBenim fikrimce Metaverse gerçeklik algısını tamamen değiştirebilecek düzeyde bir yapay evren ötesi bir evren kategorisidir. Aynı zamanda yeni yeni gelişmeye başladığı için Metaverse daha ilk adımlarını atıyor olarak düşünülebilir. Bu sebepten ötürü bazı yatırımcılar Metaverse’deki potansiyeli gördükleri için çok fazla yatırım yapıyorlar. Yapılan bu yatırımlar da Metaverse’ün daha çok gelişmesi ile sonuçlanacaktır, yani gerçeklik algısını çok daha fazla bir şekilde değiştirebilecek bir yapay evren evren olacaktır. Aynı zaman eğer gelişen teknolojiye ayak uydurmaz isek biz de gelişemeyiz. İnsanlar da bu şekilde düşündükleri için var güçleri ile kripto paraları kullanarak sanal arsa satın alıyorlar. Toplamak gerekirse, Metaverse gerçeklik algısını tamamen değiştirecek bir yapay evrendir.

(Visited 61 times, 1 visits today)