Mevsimlerin Bize Olan Etkileri

Hiç düşündünüz mü?  Mevsimler veya iklim değişiklikleri bilinçaltımızı ve günlük hayatımızı etkiler mi?                  Bana sorarsanız, evet. Örneğin sabah çok mutlu ve huzurlu uyandınız, fakat hava bulutlu, soğuk ve yağmurlu. Nasıl hissederdiniz?

Örnek:                                                                                                                                                                        Hava güneşli, sıcak ve her yerden kuş sesleri geliyor. Bu güzel bir günün başlangıcının belirtisi olabilir.  Yatağınızdan heyecanla kalkıp arkadaşınızın size aldığı kıyafeti giyip, büyük bir hevesle mutfağa koşup, lezzetli bir kahvaltıyla yeni bir güne başlamaya hazırsınız. (Bence mutlu olmanızda havanın güzel olmasının da etkisi vardır.)

Saat sabah 06.00 ve siz gök gürültüsünün sesiyle aniden uyanıyorsunuz. Ama tembellik edip 10 dakika daha uyumak istiyorsunuz. Ama birdenbire alarmınız çalıyor. Sinirlenip yataktan kalkıyorsunuz. O da ne, terliğiniz köpeğinizin çöpten bulduğu sakız sayesinde yere yapışmış. O haldeyken köpeğinize kızmak imkansız. Ama siz yine de sinirinize hakim olup toplantınız için dolabınızdaki en resmi kıyafetinizi, yani en kırışık gömleğinizi alıp ütünün yanına gidiyorsunuz. Ütüyü prize takarken çarpılıyorsunuz. Aynaya baktığınızda bambaşka birini, yani çılgın saçlı ve kara yüzlü birini görüyorsunuz. (Bence gök gürültüsü gününüzü negatif etkiledi.)

*Yani Hava durumu gününüzü olumlu ya da olumsuz etkileyebilir*

Benim Günüm :

Sabah kuş sesleriyle birlikte heyecan ve mutlulukla uyanıp camımı açıyorum. Böylece uyanır uyanmaz temiz hava alıyorum. Geçen akşamdan seçtiğim kıyafetlerimi giyip mutfağa koşuyorum. Kahvaltımı bitirip çalışma odama gidiyorum. Ders programımda Ms. Nina’yla birlikte İngilizce dersimin olduğunu görünce heyecanım 2 kat daha artıyor. Hemen derse giriyorum. Ms. Nina her zamanki gibi güzel bir şarkıyla başlıyor. O günüm harika geçiyor.

(Visited 8 times, 1 visits today)